fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

"Nie można decydować czy otworzyć sklep, można wybrać prezydenta"

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Właściciele sami zdecydowali co chcą sprzedawać i kiedy! Bez jakiejkolwiek ustawy!" - pisze Janusz Korwin-Mikke komentując zniesienie przez irlandzki parlament nakazu zamykania pubów w Wielki Piątek.

"W dwóch miastach właściciele pubów doszli już do porozumienia, że pomimo tego nie będą u siebie w tym dniu sprzedawać piwa" - zauważa Korwin-Mikke komentując informację podaną przez serwis catolicherald.co.uk.

"Właściciele sami zdecydowali co chcą sprzedawać i kiedy! Bez jakiejkolwiek ustawy!" - zauważa lider partii Wolność. W Polsce od 1 marca obowiązuje ustawa o częściowym zakazie handlu w niedziele.

"Socjaliści uważają odwrotnie niż my: człowiek jest idiotą i nie podejmie decyzji rozsądnej czy zapiąć się pasami w samochodzie czy nie, czy się ubezpieczyć czy tak samo nakazać, czy otworzyć swój sklep czy nie, natomiast ten sam idiota jest w pełni kompetentny, żeby wybrać prezydenta, podjąć decyzję czy przystąpić do Unii Europejskiej czy nie, tu to on jest geniuszem!" - kpi Korwin-Mikke.

W Polsce handel zakazany jest nie tylko w wybrane niedziele, ale również w czasie wskazanych przez ustawę świąt. Docelowo wyłączone z handlu mają być wszystkie niedziele.

Sejm pracuje też nad przepisami, które miałyby zakazać handlu alkoholem po godzinie 22.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA