fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojsko

Amerykański F-16 przypadkowo zrzucił nieuzbrojoną bombę nad Japonią

Tech. Sgt. Joseph Swafford Jr./ domena publiczna
Amerykański myśliwiec F-16 przypadkowo zrzucił ćwiczebną, nieuzbrojoną bombę o masie ponad 200 kilogramów w pobliżu bazy lotniczej Misawa w północno-wschodniej Japonii - podało w czwartek Ministerstwo Obrony.

Nie było żadnych doniesień o poszkodowanych lub uszkodzeniach infrastruktury, powstałych w wyniku incydentu, do którego doszło w środę ok. godz. 18.35 miejscowego czasu w prefekturze Aomori.

Japonia złożyła oficjalny protest do dowództwa armii amerykańskiej w związku z incydentem po tym, jak rząd japoński został o nim poinformowany w czwartek rano.

Przyczyna zdarzenia nie jest znana. Jednak amerykańskie samoloty z bazy Misawa zostały uziemione do do odwołania.

- Poprosimy USA o podjęcie skutecznych działań, aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości - powiedział podczas konferencji prasowej szef gabinetu premiera Yoshihide Suga. Dodał, że japońskie władze prowadzą dochodzenie w sprawie incydentu.

Według rządu prefektury Aomori, upuszczony obiekt znaleziono około 5 kilometrów na zachód od ćwiczebnego poligonu lotnictwa, wykorzystywanego zarówno przez amerykańskie siły, stacjonujące w Japonii, jak i przez japońskie Siły Samoobrony. Jest to jedyna lokalizacja na wyspie Honsiu, gdzie można prowadzić ćwiczenia z ostrzałem z ziemi oraz bombardowania.W okolicy nie ma żadnych domostw.

Źródło: rp.pl/ NHK
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA