fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Syria: Turcy zrzucili pocisk na konwój dziennikarzy i cywilów

AFP
Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że w mieście Ras al-Ajn turecki myśliwiec zrzucił pocisk w pobliżu zagranicznych dziennikarzy i cywilów. W ataku miało zginąć dziewięć osób, w tym pięciu cywilów.

Dyrektor Obserwatorium Rami Abdulrahman przekazał, że w nalocie ucierpiały osoby, które przybyły do miasta Ras al-Ajn z miasta Al-Kamiszli. 

Wśród rannych osób mają być zagraniczni dziennikarze. Łącznie zginęło dziewięć osób, w tym pięciu cywilów.

Na drastycznym nagraniu po ataku widać martwe osoby leżące wśród płonących wraków pojazdów. 

W ubiegłą niedzielę Biały Dom poinformował o wycofaniu żołnierzy USA z terenów, które miały być celem ofensywy sił tureckich, a które zajmowane są przez Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF), sojuszników USA w walce z Daesh.

Turcy rozpoczętą w środę ofensywę uzasadniają koniecznością stworzenia strefy bezpieczeństwa na turecko-syryjskim pograniczu. Celem ofensywy są właśnie jednostki SDF - są one tworzone głównie przez kurdyjskie Powszechne Jednostki Ochrony (YPG), które według Turcji stanowią przedłużenie zdelegalizowanej przez Ankarę i uznanej za organizację terrorystyczną Partii Pracujących Kurdystanu. Kurdowie z SDF decyzję USA o wycofaniu żołnierzy z pogranicza określili mianem "ciosu w plecy".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA