fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Rosja: Resort obrony stworzył stronę o działaniach w Syrii

AFP
Rosyjskie ministerstwo obrony uruchomiło nową sekcję na swojej oficjalnej stronie internetowej poświęconą działaniom sił powietrznych Federacji Rosyjskiej w Syrii. Sekcja ma być na bieżąco aktualizowana - informuje TASS.

"Specjalna sekcja pod nazwą 'Misja w Syrii' została uruchomiona na stronie rosyjskiego resortu obrony, pod adresem syria.mil.ru; zawiera wiarygodne informacje o działaniach rosyjskich sił zbrojnych w walce z międzynarodowym terroryzmem i działaniach na rzecz przywrócenia możliwości normalnego życia mieszkańcom Syrii" - czytamy w komunikacie.

Według ministerstwa sekcja będzie oferować informacje o operacjach Rosyjskich Wojsk Kosmicznych wymierzonych w obiekty międzynarodowych organizacji terrorystycznych.

Na stronie mają znaleźć się też mapy pokazujące "sytuację kraju z perspektywy pomocy humanitarnej" oraz informacje o misjach humanitarnych i udziale w odbudowie infrastruktury kraju przez Rosjan.

Ponadto na stronie znajdą się infografiki przedstawiające informacje o łamaniu zawieszenia broni przez organizacje terrorystyczne. "Nagrania zbrodni popełnionych w Syrii przez międzynarodowe grupy terrorystyczne będą dodawane regularnie, podobnie jak zdjęcia satelitarne i nagrania z dronów oraz nagrania misji bojowych Rosyjskich Wojsk Kosmicznych" - wyjaśnia rosyjski resort obrony.

Rosyjskie ministerstwo obrony tłumaczy, że strona ma "efektywnie przeciwdziałać się fake newsom dotyczącym zmagań Rosyjskich Wojsk Kosmicznych przeciwko międzynarodowemu terroryzmowi".

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA