fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiosna

Nieoficjalnie: Biedroń nie wystartuje w wyborach do Sejmu

tv.rp.pl
Robert Biedroń, eurodeputowany i lider Wiosny, nie wystartuje w wyborach parlamentarnych, będzie natomiast kandydatem lewicy na prezydenta w wyborach prezydenckich w 2020 roku - podaje "Gazeta Wyborcza" powołując się na źródła w sztabie lewicy (koalicji SLD, Razem i Wiosny).

Biedroń, który w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobył jeden z trzech mandatów eurodeputowanego jaki przypadł Wiośnie, przed wyborami deklarował, iż zrzeknie się mandatu europosła i wystartuje w wyborach do Sejmu.

Czytaj także:

Biedroń: Wystartuję do Parlamentu Europejskiego i prawdopodobnie nie przyjmę mandatu

Biedroń: Wystartuję do Parlamentu Europejskiego i prawdopodobnie nie przyjmę mandatu

Po wyborach Biedroń nie składał już takich deklaracji. Na pytania dziennikarzy, czy zrezygnuje z mandatu eurodeputowanego odpowiadał, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Z informacji uzyskanych przez "Gazetę Wyborczą" wynika jednak, że decyzja została już podjęta i Biedroń w wyborach do Sejmu nie wystartuje.

Mimo to lider Wiosny zaangażuje się w wybory - ma być szefem sztabu wyborczego lewicy i odpowiadać za strategię i planowanie jej kampanii wyborczej.

Robert Biedroń jest liderem i założycielem Wiosny - partii powstałej na początku 2019 roku. Wcześniej był prezydentem Słupska, posłem Ruchu Palikota oraz działaczem SdRP i SLD.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA