fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Agent ubezpieczeniowy oszukał firmę na 1,3 mln zł

materiały policji
Stołeczni policjanci zatrzymali agenta jednej z największych firm ubezpieczeniowych. Mężczyzna oszukał firmę na 1,3 miliona złotych. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Agent ubezpieczeniowy Dariusz R. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją komendy na warszawskiej Pradze Północ.

Sprawa dotyczy lat 2013-2014, kiedy to 35-latek miał oszukiwać swoją  firmę. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieuczciwy agent w systemach informatycznych spółki zarejestrował wnioski szeregu osób o zawarcie umów ubezpieczeniowych na życie, w odniesieniu do których nie było zamiaru opłacania wszystkich rat składek ubezpieczeniowych przez cały okres trwania umowy. Na podstawie tych umów, wprowadzona w błąd firma, po otrzymaniu pierwszej raty składki za ubezpieczenie, wystawiała polisy ubezpieczenia dla klienta oraz wypłacała agentowi prowizję - podaje stołeczna policja.

Przez takie działania prowadzone na terenie całego kraju Dariusz R. doprowadził ubezpieczyciela z którym miał zawartą umowę agencyjną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 1,3 miliona złotych.

Były już agent usłyszał zarzut popełnienia oszustwa. Podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, w których opisał proceder.

Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie Dariusza R.  Sąd przychylił się do tego wniosku. Śledczy podają, że Dariuszowi R., który nie był dotąd karany, grozi teraz do 10 lat więzienia. Policja podaje, że czynności w tej sprawie trwają, a śledztwo ma charakter rozwojowy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA