fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Warszawa: Ograniczenia w pracy urzędów. Części spraw się nie załatwi

tv.rp.pl
- Od dziś wprowadzamy zupełnie inny sposób funkcjonowania urzędów. Usługi absolutnie konieczne będzie można w urzędach załatwiać. Niektóre, np. zezwolenia na alkohol, przez te najbliższe tygodnie nie będą załatwiane - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Prezydent stolicy wystąpił na konferencji prasowej poświęconej sytuacji związanej z koronawirusem.

Rafał Trzaskowski powiedział, że Centralny Szpital Kliniczny MSWiA przy ul. Wołoskiej został przeznaczony jako placówka dla pacjentów z koronawirusem. Inne szpitale miejskie przejmują pacjentów z CSK MSWiA.

Czytaj także: Minister zdrowia: Teraz możemy badać 3 tysiące próbek dziennie

Prezydent Warszawy dodał, że siedem szpitali w mieście zostało wyznaczonych do ewentualnego przyjęcia pacjentów z koronawirusem. - Będziemy do tego gotowi - zadeklarował.

- Za sytuację epidemiczną odpowiada rząd, my jako miasto z rządem współpracujemy - mówił.

Warszawskie urzędy w czasach koronawirusa

Trzaskowski zachęcał mieszkańców, żeby w urzędach załatwiali "tylko sprawy najbardziej istotne". Zaznaczył, że "bardzo wiele" kwestii można załatwić drogą elektroniczną.

- Wprowadziliśmy kilka dni temu nowe zasady funkcjonowania urzędów jeśli chodzi o dezynfekcję i odpowiedni dystans pomiędzy urzędnikami a warszawiakami - mówił.

- Od dziś wprowadzamy zupełnie inny sposób funkcjonowania urzędów. Usługi absolutnie konieczne będzie można w urzędach załatwiać. Sprawy, które konieczne nie są, albo będą załatwiane w sytuacjach wyjątkowych albo niektóre, np. zezwolenia na alkohol, przez te najbliższe tygodnie nie będą załatwiane - powiedział Trzaskowski.

- Bezpośrednio realizowane będą wyłącznie następujące sprawy: rejestracja urodzin iu wszystkich spraw, którymi zajmuje się Urząd Stanu Cywilnego, śluby, odbiór dowodów osobistych, odbiór praw jazdy, rejestracja fabrycznie nowych pojazdów, natomiast w pozostałym zakresie bezpośrednia obsługa klientów będzie wstrzymana - oświadczył prezydent Warszawy.

Dodał, że kontakt z urzędem jest możliwy drogą e-mailową i telefoniczną. - Będziemy się starali, żeby dużo większa liczba osób te telefony i maile obsługiwała - zadeklarował.

Parkomaty nie były dezynfekowane

Prezydent stolicy był też pytany o dezynfekcję parkomatów i miejskiego systemu wypożyczania rowerów Veturilo. Zwrócił uwagę, że płatności za miejsce parkingowe i wypożyczenie roweru można regulować przy pomocy telefonu komórkowego. Zachęcał, by korzystać z odpowiednich aplikacji.

- W związku z tymi pytaniami, które dzisiaj rano się pojawiły, zarządziłem dezynfekcję jeżeli chodzi o rowery Veturilo i zwrócimy się do firmy, która obsługuje parkometry, żeby takiej dezynfekcji dokonywała - oświadczył Trzaskowski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA