fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Warszawa wśród miast przyjaznych weganom. Szóste miejsce na świecie

AdobeStock
Warszawa znalazła się na szóstym miejscu w zestawieniu dziesięciu najbardziej przyjaznych weganom miejsc na świecie. Ranking stworzył serwis Happy Cow, który jest wiodącym międzynarodowym przewodnikiem po tego rodzaju restauracjach.

„Scena wegańska w Warszawie wciąż kwitnie i rośnie” - pisze serwis Happy Cow, zauważając, że w centrum polskiej stolicy znajduje się 50 wegańskich restauracji w promieniu zaledwie ośmiu kilometrów. Jeszcze pięć lat temu liczba ta wynosiła zaledwie jedenaście. Happy Cow już od 20 lat przygotowuje zestawienia miejsc przyjaznych weganom.

Poza liczbą restauracji całkowicie wegańskich, ranking Happy Cow bierze również pod uwagę, ile innych restauracji oferuje opcje wegańskie oraz wegetariańskie oraz „ogólną przyjazność wegańską miasta”. Dotyczy to między innymi festiwali, spotkań i społeczności wegańskiej.

Trzy wiodące miasta w rankingu Happy Cow to Londyn, Nowy Jork i Berlin. Dalej w zestawieniu znajdują się Los Angeles i Toronto. Warszawa wyprzedziła Portland, Bangkok, Tel Awiw i Pragę.

Happy Cow wskazuje na sukces warszawskiej sieci wegańskich burgerów Krowarzywa, która ma już pięć lokalizacji w mieście. Dwukrotnie pokonała ona swoich burgerowych rywali serwujących mięso i zdobyła nagrodę Best Burger in Warsaw. Jak zaznaczono, stolica Polski ma „spektakularne wegańskie sushi”, „światowej klasy wegański ramen”, „niesamowite śniadania”, a także restauracje serwujące wegańskie wersje polskich klasyków, takie jak kotlet schabowy i pierogi.

Źródło: Happy Cow, notesfrompoland.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA