fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Powstaną nowe stacje na pierwszej linii metra w Warszawie

UM Warszawa
Warszawski ratusz poinformował, że podpisano umowę na zaprojektowanie dwóch nowych stacji na pierwszej linii metra: Plac Konstytucji i Muranów.

W ramach podpisanej umowy Biuro Projektów „Metroporojekt” Sp. z o.o. wykona prace przedprojektowe oraz projekt budowlany dla dwóch stacji A12 Plac Konstytucji i A16 Muranów na I linii metra, wraz z zaprojektowaniem niezbędnej rozbudowy lub przebudowy infrastruktury towarzyszącej.

Jak przekonujesz ratusz, "powstanie stacji Plac Konstytucji i Muranów wyraźnie poprawi się funkcjonalność i dostępność komunikacji miejskiej w ścisłym centrum stolicy, a odległość między stacjami zmniejszyłaby się z około półtora kilometra do ok. 700 metrów".

Według wstępnych założeń, uruchomienie dodatkowych przystanków nie wpłynie na częstotliwość kursowania pociągów na I linii metra.

Metro Warszawskie przewiduje, że pozwolenie na budowę będzie gotowe w ciągu 24 miesięcy. Przewidziany kontraktem nadzór autorski skończy się w chwili odbioru końcowego robót budowlanych, ale nie później niż do końca 2026 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA