fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Poseł PiS Maciej Małecki: Trzaskowski jest takim Petru polskiego samorządu

Poseł Maciej Małecki z PiS
Adrian Grycuk [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
- Dzisiaj patrząc na to, co robi Rafał Trzaskowski w Warszawie, wstrzymując wypłaty 500 plus, mimo że dostał środki rządowe na ten cel, możemy domniemywać, że w Warszawie mamy przygrywkę do tego, co stanie się w całej Polsce, jeśli wygrałaby Platforma Obywatelska - stwierdził Maciej Małecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

W ostatnich dniach września media opublikowały list Rafała Trzaskowskiego do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra finansów, w którym prezydent stolicy prosił o pilne zwiększenie dotacji na wypłaty świadczenia 500 plus, gdyż po rozszerzeniu od lipca 2019 r. rządowego programu na pierwsze dziecko, w budżecie stolicy brakuje pieniędzy na jego realizację. Trzaskowski napisał, że pieniędzy może zabraknąć już we wrześniu - 13 września na koncie m. st. Warszawa była kwota 109,6 mln zł, a potrzeba dodatkowo 584 mln zł.

Ministerstwo Finansów twierdzi, że  środki na świadczenia są uruchamiane terminowo, zgodnie z wnioskami ministra rodziny, pracy i polityki społecznej w uzgodnieniu z wojewodami. Wnioski te są realizowane zgodnie z harmonogramem wypłat, a środki przekazywane zgodnie z zapotrzebowaniem. Pieniądze na konta poszczególnych gmin rozdzielają wojewodowie.

Dowiedz się więcej: Mazowiecki Urząd Wojewódzki: Warszawa dostanie dodatkowe pieniądze na 500 plus w październiku

- To jest bardzo zaskakujące, bo wszystkie pieniądze, o które ratusz wnioskował, zostały wypłacone. Ostatnia transza została przelana na konto ratusza 26 września. Zachowanie polityków Platformy Obywatelskiej w ratuszu jest co najmniej niezrozumiałe. Można zaapelować do prezydenta Trzaskowskiego i do warszawskiej Platformy, żeby nie próbowali uprawiać polityki przez jakieś niezrozumiałe wstrzymywanie wypłat 500 plus - komentował poseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Małecki TV Trwam.

– Czy w tej chwili nie mamy próby jakiegoś testowania, czyli czy Rafał Trzaskowski testuje to, jak zachowają się polskie rodziny, kiedy „500 plus” zostanie wstrzymane? - zastanawiał się polityk. - Wielokrotnie w wypowiedziach polityków Platformy Obywatelskiej słyszeliśmy, że 500 plus nie należy się polskim rodzinom, nie powinno być wypłacane, że zostanie ucięte. Dzisiaj patrząc na to, co robi Rafał Trzaskowski w Warszawie, wstrzymując wypłaty 500 plus, mimo że dostał środki rządowe na ten cel, możemy domniemywać, że w Warszawie mamy przygrywkę do tego, co stanie się w całej Polsce, jeśli wygrałaby Platforma Obywatelska - ocenił.

Nawiązując do padnięcia kóz hodowanych na wyspie w rejonie warszawskiego Mostu Gdańskiego, Małecki stwierdził, iż „okazuje się, że ekipa Rafała Trzaskowskiego nawet kóz nie potrafi paść”. - Patrząc na te serie zdarzeń, można powiedzieć, że Rafał Trzaskowski jest takim Ryszardem Petru polskiego samorządu. Mamy tutaj przykład tego, jak wygląda rządzenie samorządem przez Platformę Obywatelską - dodał polityk PiS.

Źródło: rp.pl/ Telewizja Trwam
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA