fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nielegalna produkcja dopalaczy oznacza wyższą sankcję - wyrok WSA

Fotorzepa/Radek Pasterski
Za wytwarzanie substancji psychotropowych na szeroką skalę zwiększono orzeczoną karę pieniężną do 100 tys. zł. – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie.

Sąd skorzystał z art. 139 k.p.a. Przepis zabraniający organowi odwoławczemu wydania decyzji na niekorzyść strony odwołującej się zastrzega, że jest to możliwe, jeżeli zakwestionowana decyzja rażąco narusza prawo lub interes społeczny.

W 2016 r. funkcjonariusze policji i Straży Granicznej ujawnili nielegalną wytwórnię amfetaminy, mefedronu, klefedronu oraz innych substancji psychoaktywnych, wchodzących w skład tzw. dopalaczy. Już wtedy było wiadomo, że pomimo podejmowanych działań, w tym prawnych, narkotyki, i w ślad za nimi dopalacze, opanowują polski rynek. W 2018 r. tylko do wojewódzkiego inspektora sanitarnego w Krakowie zgłoszono 237 zatruć dopalaczami, a kilka osób zmarło.

Czytaj też: Istotna jest ilość, szkodliwość i wartość rynkowa - Mariusz Paplaczyk o wyroku ws. nielegalnej produkcji dopalaczy

Prewencja i represja

Opinia Instytutu Ekspertyz Sądowych potwierdziła, że w zlikwidowanym nielegalnym laboratorium produkowano narkotyki w posta...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA