fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sądzie i urzędzie

Grażyna Wolszczak wycofuje pozew za smog przeciwko m.st. Warszawie

Grażyna Wolszczak
Fotorzepa / Pisarek Dominik
Grażyna Wolszczak wycofa swój pozew za smog przeciwko miastu stołecznemu Warszawa - poinformował na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Reprezentujący aktorkę radca prawny Radosław Górski powiedział "Rzeczpospolitej", że pozew Grażyny Wolszczak przeciwko Skarbowi Państwa w tej samej sprawie jest nadal aktualny.

W listopadzie 2018 r.  Grażyna Wolszczak  przyłączyła się do społecznej akcji #pozywamzasmog i wniosła powództwo przeciwko władzom Warszawy oraz Skarbowi Państwa o stwarzanie zagrożenia dla jej zdrowia. Zażądała 5 tys. złotych zadośćuczynienia, które chce przekazać na cele charytatywne. Pozwy o odszkodowania i zadośćuczynienia za zanieczyszczone powietrze złożyli także inni celebryci m.in. Katarzyna Ankudowicz, Zofia Czerwińska, Mariusz Szczygieł, Jerzy Stuhr i Lesław Żurek.

Dziś prezydent Warszawy podał, że aktorka sama poinformowała go o zamiarze wycofania pozwu w części dotyczącej m. st. Warszawy.

Dlaczego? Jak poinformował mec. Radosław Górski powody aktorka poda oficjalnym komunikacie. Można się ich jednak domyślać czytając wpis prezydenta Trzaskowskiego na Twitterze:

Mecenas Radosław Górski poinformował "Rzeczpospolitą", że zgodnie z wolą Grażyny Wolszczak   powództwo zostanie cofnięte jedynie przeciwko m. st. Warszawie, natomiast pozew przeciwko Skarbowi Państwa jest aktualny. To oznacza, że odbędzie się wyznaczona na 10 stycznia rozprawa w w tej sprawie w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Do sądu na pewno trafi też pozew grupowy przeciwko Skarbowi Państwa przygotowany w ramach inicjatywy #pozywamzasmog.  Grupę reprezentuje aktorka Katarzyna Ankudowicz, a są w niej ludzie z całej Polski.

- Grupa jest w trakcie organizacji. Zgłoszeń są setki, obecnie około tysiąca. Rozesłaliśmy umowy i dokumenty dwa tygodnie temu, zobaczymy, ile osób ostatecznie dokumenty podpisze, ale już teraz wiemy na pewno, że pozew zostanie złożony. Termin na zgłoszenia upływa 31 marca 2019 roku, po tym terminie składamy pozew w ciągu dwóch - trzech miesięcy - powiedział mec. Górski.

Czytaj też: Pozywam Smog - pozew grupowy za zanieczyszczenie powietrza

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA