fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria Dentons i Igor Ostrowski nagrodzeni przez organizację Stonewall za działania na rzecz osób LGBT+

Adobe Stock
Kancelaria Dentons zdobyła tytuł Top Global Employer 2020, a Igor Ostrowski, partner i przewodniczący Globalnego Działu Prawa Technologii, Mediów i Telekomunikacji, został uhonorowany tytułem Global Senior Champion of the Year w uznaniu dla jego wysiłków w obronie praw osób LGBT+ w Polsce.

„Chcemy, aby nasza firma rzeczywiście odzwierciedlała różnorodność 188 społeczności, którym służymy na całym świecie. Aby osiągnąć ten cel, stworzyliśmy takie środowisko pracy, w którym nasze koleżanki i koledzy LGBT+ oraz wszyscy inni współpracownicy mogą rozwijać się i zapewniać najwyższej jakości obsługę klientów, zachowując swoją prawdziwą tożsamość. W kancelarii Dentons integracja i różnorodność nie są wartościami drugorzędnymi, ale stanowią podstawę naszej strategii biznesowej, dlatego też jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia", powiedział globalny parter zarządzający, Elliott Portnoy.

Nagroda dla Igora Ostrowskiego jest wyrazem uznania dla jego zaangażowania jako jednego z finansujących i organizujących fundraising w związku z postępowaniem sądowym przeciwko Gazecie Polskiej, która rozprowadzała naklejki „Strefa wolna od LGBT" w miastach na terenie całej Polski. Sąd nakazał wstrzymanie dystrybucji tych naklejek.

W ramach działań pro bono Igor Ostrowski również aktywnie wspiera organizacje na rzecz ochrony praw osób LGBT+, w tym stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza oraz Międzynarodowe Stowarzyszenia Lesbijek, Gejów, Biseksualistów, Trans i Interseksualistów (ILGA). Wspólnie z grupą polskich parlamentarzystów przyczynił się do powstania pierwszego w Polsce kompleksowego projektu ustawy o związkach partnerskich i przepisach antydyskryminacyjnych dotyczących osób LGBT. W ramach Dentons, oprócz kierowania globalnym działem Prawa Technologii, Mediów i Telekomunikacji, Igor Ostrowski należy do kilku grup, które doradzają kierownictwu kancelarii w kwestiach integracji, promują świadomość praw osób LGBT+ oraz zachęcają do wsparcia i tworzenia sieci kontaktów wśród koleżanek i kolegów LGBT+.

„Cieszę się, że praca moich koleżanek i kolegów na całym świecie na rzecz wspierania osób LGBT+ zarówno w miejscu pracy, jak i poza nim, została w ten sposób doceniona. Biorąc pod uwagę trwające obecnie w Polsce ataki na prawa osób LGBT+, wyróżnienie Igora w tym wyjątkowym momencie jest dla nas szczególnie ważne", powiedział Nick Mott, przewodniczący Globalnej Sieci LGBT+ w Dentons.

Lista Top Global Employers przygotowana przez organizację Stonewall skupia najlepszych pracodawców dla lesbijek, gejów, osób bi- i transseksualnych. Jest ona tworzona na podstawie zgłoszeń do Global Workplace Equality Index, narzędzia benchmarkingu używanego przez pracodawców do tworzenia równościowych i inkluzywnych miejsc pracy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA