fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Z ministerstwa do SSW: Maciej Żukowski nowym partnerem

Maciej Żukowski
materiały prasowe
Maciej Żukowski pracował nad tworzeniem prawa, teraz wykorzysta je w praktyce. Nowy partner SSW Pragmatic Solutions był dyrektorem w Ministerstwie Finansów.

Maciej Żukowski to doradca podatkowy, przed dołączeniem do SSW pełnił stanowisko dyrektora departamentu podatków dochodowych w Ministerstwie Finansów. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze międzynarodowych korporacji, m.in. w zakresie podatkowych aspektów finansowania transakcji, leasingu, fuzji i przejęć oraz prywatyzacji przedsiębiorstw. Reprezentuje spółki przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi.

W ramach swojej pracy w Ministerstwie Finansów był odpowiedzialny między innymi za proces legislacyjny w zakresie podatków dochodowych, pakietu IP Box, ulgi B+R, stref inwestycyjnych oraz wdrażania odpowiednich dyrektyw unijnych.

- Maciej dysponuje absolutnie unikatowym doświadczeniem – tworzenia prawa, z którego firmy i kancelarie korzystają na co dzień. Od podszewki zna przepisy i procedury. Jesteśmy zachwyceni, że będzie kontynuował swoją karierę w SSW - mówi Piotr Spaczyński, Partner Zarządzający w SSW Pragmatic Solutions.

Nowy partner kancelarii posiada również wszechstronne doświadczenie w tematyce podatkowej zdobyte po stronie biznesu. Pracował w firmach świadczących profesjonalne doradztwo podatkowe, jak i dużych międzynarodowych korporacjach. W swojej karierze zawodowej nadzorował m.in. realizację projektu leasingu zwrotnego infrastruktury telekomunikacyjnej (największej w Polsce restrukturyzacji podatku od nieruchomości). Był także odpowiedzialny za ustalanie strategii w zakresie cen transferowych.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Boise State University oraz IESE Business School.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA