fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Dentons otwiera biuro w Dublinie i ogłasza powiększenie zespołu

Adobe Stock
Dentons, największa kancelaria prawna na świecie, otwiera biuro w Dublinie – stolicy gospodarki ze znaczącym udziałem inwestycji zagranicznych, będącej jednocześnie priorytetowym rynkiem dla klientów kancelarii.

Pracami zespołu Dentons, z siedzibą w Joshua Dawson House w centrum Dublina, będzie kierować partner zarządzająca Eavan Saunders (rozpoczęła współpracę z Dentons w tym roku) oraz Peter O'Brien, partner odpowiedzialny za praktykę bankowości, który obejmie stanowisko przewodniczącego (Chair). Do zespołu wkrótce dołączy także Shane O'Donnell jako partner odpowiedzialny za obsługę korporacyjną klientów.

Elitarne grono partnerów

Kancelaria nawiązała również współpracę z Garethem Steenem, do którego w styczniu 2021 r. dołączy Maireadh Dale.

Jako partner Maireadh Dale zajmuje się obsługą banków. Jej doświadczenie obejmuje obsługę krajowych transakcji kredytowych i wykupów LBO, a także dziedzinę finansowania aktywów.

Gareth Steen zajmuje się postępowaniami restrukturyzacyjnymi i upadłościowymi, w tym sporami z tym związanymi; jest także doświadczonym procesualistą w sprawach z zakresu usług finansowych.

Maireadh i Gareth dołączą do grona partnerów, do którego należą obecnie: Eavan Saunders, Shane O'Donnell (poprzednio kierujący Praktyką Prawa Korporacyjnego w kancelarii William Fry), a także Peter O'Brien, starszy partner odpowiedzialny za obsługę rynków finansowych i kapitałowych, który pracował w Dubaju, Londynie i Dublinie.

Maireadh Dale od 2000 r. była partnerem w kancelarii A&L Goodbody, a wcześniej pracowała w Bank of Ireland. Ma ona szerokie doświadczenie w obsłudze transakcji w branży lotniczej i nieruchomościowej oraz z zakresu prawa korporacyjnego i finansowania inwestycji. W ścisłej współpracy z Peterem O'Brienem będzie zajmowała się tworzeniem i rozwojem oferty usług kancelarii skierowanych do globalnych instytucji finansowych na konkurencyjnym rynku obsługi bankowości, wspierając przy tym działania kancelarii w zakresie rozwoju kluczowych kadr.

Gareth Steen będzie kierował praktyką restrukturyzacji i obsługi inwestycji w firmy znajdujące się w szczególnej sytuacji (tzw. „special situations"). Od 2016 r. Gareth pracował jako partner w kancelarii Mason Hayes & Curran, a kwalifikacje uzyskał w trakcie wcześniejsze współpracy z kancelarią A&L Goodbody. Wraz z Eavan, Gareth pokieruje zespołem specjalistów z wielu dziedzin zajmujących się obsługą restrukturyzacji, postępowań upadłościowych i inwestycji z obszaru „special situations", dążąc do zapewnienia spójnej, zorientowanej biznesowo oferty usług dla spółek przechodzących trudności oraz dla ich wierzycieli, udziałowców i innych podmiotów.

Kancelaria nawiązała ponadto współpracę z zespołem pracowników merytorycznych mających doświadczenie w pracy dla wiodących kancelarii międzynarodowych i krajowych. Proces rekrutacji będzie kontynuowany.

Wiodąca kancelaria międzynarodowa

„Jako światowe centrum finansowania sektora lotniczego oraz europejski hub technologiczno-finansowy, Dublin to priorytetowy rynek dla wielu naszych klientów", powiedział Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający Dentons. „Strategia naszej kancelarii zakłada jej obecność wszędzie tam, gdzie nasi klienci prowadzą działalność biznesową i gdzie możemy zapewnić im wsparcie wysokokwalifikowanych prawników, należących do czołówki swego zawodu na poszczególnych rynkach".

„Chcemy, aby ambitni prawnicy w Irlandii mieli świadomość naszego celu, jakim jest uzyskanie statusu wiodącej kancelarii międzynarodowej w Dublinie", dodał Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Rady Dentons. „Będziemy teraz w stanie dać naszym klientom z innych części świata dostęp do wiodących prawników w Irlandii, jednocześnie oferując irlandzkim firmom o aspiracjach międzynarodowych usługi o skali, jakości i sektorowej specjalizacji, które leżą poza zasięgiem innych kancelarii prawnych na rynku dublińskim. Wszyscy członkowie naszego zespołu w Dublinie przeszli do nas z czołowych irlandzkich kancelarii, ponieważ wierzą w naszą wizję rozwoju."

„Po ogłoszeniu planów związanych z Dublinem poświęciliśmy się szukaniu i pozyskaniu największych talentów prawniczych na tym rynku. Chcemy pracować wyłącznie z najlepszymi, a Maireadh i Gareth to wiodący specjaliści, którzy przyczynią się do rozwoju naszych kompetencji w zakresie obsługi bankowości, dzięki czemu mamy nadzieję stać się kancelarią pierwszego wyboru w zakresie spraw upadłościowych na rynku dublińskim," powiedziała Eavan Saunders. „Mamy obecnie elitarny zespół partnerów i prawników w obszarze praktyki prawa korporacyjnego, finansowego, restrukturyzacyjnego i nieruchomościowego. Zamierzamy kontynuować rozwój, zdobywając klientów i zlecenia w ramach 'Nowej Dynamiki' rozwijającej się na tle pandemii COVID-19."

Szansa dla rzutkich prawników z międzynarodowym zacięciem

„Irlandzka społeczność biznesowa ma teraz dostęp do największego zasobu talentów prawniczych na świecie", powiedział Jeremy Cohen, Dyrektor Generalny Dentons w Regionie Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Bliskiego Wschodu. „Nasi klienci mają dostęp do ponad 10 tys. prawników w 188 lokalizacjach i 76 krajach na całym świecie. Zaliczamy się do czołowych globalnych kancelarii prawnych w Wielkiej Brytanii, jesteśmy w dziesiątce wiodących międzynarodowych kancelarii prawnych działających na kontynencie europejskim, mamy biura w 37 miastach w USA; jesteśmy największą kancelarią prawną w Chinach i posiadamy najbardziej rozległą sieć biur w regionie ASEAN i Australazji; jesteśmy jedyną kancelarią obecną w całym regionie Ameryki Łacińskiej i Karaibów i mamy ambicje osiągnięcia wiodącej pozycji na całym kontynencie afrykańskim. Otwiera to naprawdę interesujące możliwości dla rzutkich prawników z Irlandii z międzynarodowym zacięciem."

Od początku 2020 r. Dentons ogłosił planowane połączenie z kancelarią prawną Durham Jones & Pinegar z Salt Lake City w ramach projektu Project Golden Spike, a także przeprowadził następujące połączenia:

- Dentons Bingham Greenebaum i Dentons Cohen & Grigsby, kancelarie założycielskie, zostały połączone z Dentons US w ramach projektu Project Golden Spike,

- Dentons Kensington Swan na Nowej Zelandii,

- Dentons Lee w Korei Południowej,

- Dentons Jiménez de Aréchaga w Urugwaju,

- Dentons Rattagan Macchiavello Arocena w Argentynie.

Ponadto kancelaria otworzyła biura na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i w Saint Lucia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA