W kancelariach

Kancelaria CMS doradzała Work Service S.A.

Kancelaria CMS doradzała Work Service S.A. przy sprzedaży spółki IT Kontrakt sp. z o.o. na rzecz funduszu private equity Oaktree Capital Management (UK) LLP, działającego wspólnie z Cornerstone Partners sp. z o.o. Wartość transakcji wyniosła niecałe 147 mln PLN, a pozyskane środki Work Service S.A. zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój w podstawowym segmencie działalności i wzmacnianie obecności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Wstępna umowa sprzedaży zawarta była 31 marca br., lecz jej wykonanie wymagało zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia się innych warunków zawieszających. W czerwcu 2017 r. warunki transakcji zostały spełnione, co umożliwiło jej finalizację 30 czerwca.

IT Kontrakt, spółka zajmująca się outsourcingiem specjalistów IT, pozostawała częścią Grupy Work Service - największego dostawcy kompleksowych usług HR w Europie Środkowo-Wschodniej - od 2012 r. Działająca na 16 rynkach poza Polską, Grupa Work Service specjalizuje się zarówno w usługach z zakresu doradztwa personalnego, jak i restrukturyzacji w obszarze HR, rekrutacji i outsourcingu pracowniczym. Jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

Zakres prac kancelarii CMS obejmował przy tej transakcji doradztwo przy sprzedaży IT Kontrakt, jej strukturyzacji oraz spełnieniu się warunków zawieszających.

Oceniając udział kancelarii w realizacji transakcji, Maciej Witucki, CEO Grupy Work Service powiedział: „W dzisiejszych czasach warunkiem krytycznym pomyślnej realizacji każdej transakcji jest nie tylko wysoki poziom wiedzy prawniczej, ale także doskonałe zrozumienie jej biznesowych uwarunkowań, umiejętność pracy w zespole oraz kreatywność. Zespół CMS spełnił wszystkie te kryteria."

W skład zespołu CMS weszli prawnicy z warszawskiego biura kancelarii: Ireneusz Piecuch, radca prawny i partner, Rafał Kluziak, adwokat i starszy prawnik, Jakub Szczygieł, prawnik oraz Karolina Stepaniuk, prawnik, a także Beata Barwińska, adwokat i counsel.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL