fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Wolf Theiss wzmacnia zespół podatkowy, Karolina Stawowska nowym partnerem

Karolina Stawowska
materiały prasowe
Karolina Stawowska dołączyła dowarszawskiego biura kancelarii Wolf Theiss, gdzie jako nowy partnerpokieruje zespołem prawa podatkowego. Nominacja KarolinyStawowskiej to kolejny etap w dynamicznym rozwoju kancelarii w Polsceoraz odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie klientów na zaawansowaneusługi doradcze w zakresie prawa podatkowego. Do zespołu dołączyłarównież Izabela Wiewiórka, licencjonowany doradca podatkowy zwieloletnim doświadczeniem zawodowym.

W swojej ponad 20-letniej karierze zawodowej Karolina Stawowska zajmowała się obsługą podatkową transakcji prowadzonych przez klientów korporacyjnych, indywidualnych oraz fundusze private equity i venture capital. Odpowiadała za restrukturyzację grup kapitałowych, opracowanie strategii podatkowych transakcji kupna i sprzedaży spółek oraz finansowania inwestycji. Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu postępowań podatkowych oraz reprezentowaniu klientów przed sądami administracyjnymi obu instancji. Wcześniej była partnerem kierującym zespołem prawa podatkowego w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland, jak również pracowała w dziale doradztwa podatkowego PwC.

- Cieszę się, że mogę dołączyć do grona uznanych ekspertów Wolf Theiss i przyczynić się do dalszego rozwoju kancelarii na jednym z najbardziej interesujących rynków w regionie – powiedziała Stawowska. – Od ponad dwóch dekad, Polska pozostaje w centrum zainteresowania największych inwestorów, którzy potrzebują mądrych porad podatkowych by rozwijać swoją działalność w tej części Europy – dodała Stawowska.

Wraz z Karoliną Stawowską do zespołu prawa podatkowego z kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland przeszła również Izabela Wiewiórka, specjalizująca się w cenach transferowych i zarządzaniu funkcją podatkową. Brała udział w licznych projektach mających na celu przygotowanie dokumentacji cen transferowych oraz wspierała klientów w opracowywaniu modeli cen transferowych. Posiada również bogate doświadczenie w projektach zwrotów podatku VAT dla firm z sektora nieruchomości.

- To dla mnie wielki zaszczyt pracować w kancelarii Wolf Theiss, która w ciągu ostatnich lat zbudowała jeden z najbardziej ambitnych zespołów prawnych – powiedziała Izabela Wiewiórka. – Klienci coraz częściej poszukują zaawansowanych usług doradczych z zakresu prawa podatkowego, zarówno  ze względu na częste zmiany przepisów, jak również z powodu rozwoju wielu krajowych przedsiębiorstw – dodała.

Wzmocnienie działu doradztwa podatkowego to kolejny etap rozwoju warszawskiego biura Wolf Theiss. W ciągu niespełna roku do kancelarii dołączyło trzech nowych partnerów a biuro rozbudowało zespoły praktyki bankowości, doradztwa korporacyjnego i fuzji, oraz nieruchomości.

- Dołączenie Karoliny i Izabeli do naszego silnego zespołu ekspertów prawnych pozwoli nam przyspieszyć rozwój kancelarii w regionie – powiedział Niklas Schmidt, szef praktyki prawa podatkowego Wolf Theiss w Wiedniu. – Dzięki ich bogatemu doświadczeniu zawodowemu będziemy mogli zaoferować naszym klientom najbardziej złożone usługi doradcze na jeszcze wyższym poziomie, co jest niezwykle istotne biorąc pod uwagę szybko zmieniające się otoczenie biznesowe w Polsce, jak i w całym regionie Europy Środkowej – dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA