fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Nowy szef praktyki energetyki i projektów infrastrukturalnych w kancelarii CMS

Marcin Bejm
materiały prasowe
Na czele Departamentu energetyki i projektów infrastrukturalnych kancelarii CMS wraz z początkiem roku stanął Marcin Bejm, adwokat i partner dotychczas kierujący praktyką infrastruktury i finansowania projektów. Marcin Bejm przejmuje zarządzanie ponad 25 osobowym zespołem, który zajmuje pozycję lidera rynku doradztwa prawnego w sektorze energetycznym i infrastrukturalnym w Polsce.

Tomasz Minkiewicz, dotychczasowy szef Departamentu, jeden z najbardziej cenionych ekspertów w dziedzinie prawa górniczego i geologicznego w Polsce, będzie zaangażowany w dalsze umacnianie pozycji CMS jako lidera doradztwa prawnego na polskim rynku paliwowo-gazowym.

„Obecnie dynamicznie zwiększamy skalę naszego biznesu - w szczególności rynek projektowy w obszarze energii odnawialnej i gospodarki odpadami stwarza możliwości skokowego rozwoju. Chcemy dalej wykorzystywać nasze przewagi: bardzo wysoko wykwalifikowany zespół, szeroką wiedzę sektorową oraz kreatywność w podejściu do wyzwań prawnych. Jest to kluczowe, aby umacniać pozycję lidera na rynku projektowym, na którym wymagana jest zdolność szybkiego rozwiązywania złożonych problemów prawnych i zarządczych"– wyjaśnia Marcin Bejm, obejmujący nową rolę w ramach kancelarii CMS.

„Ostatnie lata to okres szybkich przemian i rozwoju firmy. Nasz zespół energetyczny jest od lat liderem rynku prawniczego w Polsce. Osiągnęliśmy także pozycję doradcy numer 1 na rynku projektów infrastrukturalnych i przemysłowych. Z wielkimi nadziejami patrzymy w przyszłość. Naszą ambicją jest jak najlepsze wykorzystanie istniejącego potencjału i utrzymanie pozycji lidera rynku doradztwa projektowego – energetycznego, przemysłowego i infrastrukturalnego w Polsce" – podkreśla Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarią CMS w Polsce.

Doświadczenie zawodowe Marcina Bejma obejmuje doradztwo prawne w transakcjach i projektach realizowanych w sektorach: portów lotniczych, portów morskich, autostrad, kolei, ochrony zdrowia, transportu publicznego, IT, ciepłowniczym, wodociągowo-kanalizacyjnym, energetyki odnawialnej, ropy i gazu, gospodarki odpadami. Marcin Bejm specjalizuje się w szczególności w obsłudze projektów realizowanych w formule project finance oraz partnerstwa publiczno-prywatnego.

Według Chambers & Partners nowy szef praktyki energetyki i projektów infrastrukturalnych jest liderem polskiego rynku prawniczego w zakresie doradztwa przy projektach infrastrukturalnych (Band 1). Jest także rekomendowany w dziedzinie project development i project finance (Market leader, IFLR1000), zamówień publicznych (Band 3, Chambers & Partners) oraz prawa publicznego (Leading Individual, Legal500). Do CMS dołączył w marcu 2018 r., wcześniej związany był z kancelarią Clifford Chance. Marcin Bejm ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, posiada także dyplom Uniwersytetu Cambridge w dziedzinie prawa angielskiego i prawa unijnego. Jest współzałożycielem Centrum PPP, członkiem Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych oraz autorem komentarzy prawniczych wydawnictwa Beck i licznych publikacji na temat partnerstwa publiczno-prywatnego i umów koncesji.

Zespół energetyki i projektów infrastrukturalnych kancelarii CMS liczy ponad 25 prawników. Od wielu lat jest uznawany w rankingach Chambers & Partners, Legal 500, IFLR1000 oraz dziennika „Rzeczpospolita" za lidera doradztwa prawnego w projektach i transakcjach realizowanych w Polsce na rynku energetycznym oraz infrastrukturalnym. Zespół zaangażowany jest także w realizację projektów w innych krajach Europy Środkowo – Wschodniej, co w ocenie Chambers & Partners przyniosło mu pozycję rekomendowanego doradcy (Band 1) w kategorii Projekty i Energetyka w regionie CEE.

Obecnie zespół energetyki i projektów infrastrukturalnych doradza na rzecz firm takich jak, m.in. PKN Orlen, Grupa LOTOS, Grupa Azoty, KGHM, Arcelor Mittal, PSE, PGNiG, PGE, ENEA, ENERGA, OGP Gaz-System, Veolia, Green Investment Group, CEZ, Polski Fundusz Rozwoju, Fundusz Inwestycji Samorządowych, BGK Nieruchomości, Bechtel, Warbud, Budimex, Vamed, EEW, Modus, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, Polska Grupa Lotnicza, PESA, Eiffage, EIB, EBRD, BGK, Bank Pekao S.A. czy PZU Nest Bank.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA