fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Urzędnicy

Ustawa covidowa o bezkarności urzędników wróci do Sejmu

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Posłowie znów będą się zajmować przepisami, które zwalniają z odpowiedzialności urzędników podejmujących decyzje niezgodne z prawem w ramach walki z pandemią koronawirusa - informuje RMF FM, powołując się na Marcina Horałę z PiS.

Chodzi o nowelizację tzw. ustawy covidowej, która zawieraja przepis, zgodnie z którym naruszenie przepisów lub obowiązków służbowych przez osobę działającą na rzecz zapobiegania i zwalczania COVID-19 nie byłoby traktowane jak przestępstwo. Przeciw zapisowi protestowali m.in. politycy Solidarnej Polski, Konfederacji i Koalicji Obywatelskiej.

Projekt miał być głosowany w Sejmie w czwartek 17 września, jednak został zdjęty z porządku obrad. Była to jedna z kilku przyczyn kryzysu w obozie Zjednoczonej Prawicy.

Czytaj także:

Według Marcina Horały, w sprawie "ustawy bezkarnościowej" będą jeszcze prowadzone konsultacje w ramach obozu rządzącego. Chodzi o to, żeby nowe regulacje poparły wszystkie wchodzące w jej skład partie.

Jeżeli chodzi natomiast o przyjętą przez Sejm - przy sprzeciwie części członków koalicji rządowej - ustawę o ochronie zwierząt, to zdaniem Marcina Horały, jeżeli Senat ją przyjmie to Zjednoczona Prawica już nie będzie musiała się tym zajmować.

Źródło: rmf24.pl / rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA