fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Polityk o parlamentarzystce: Nawet bym jej nie zgwałcił

Chris McAndrew [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)]
Parlamentarzystka Partii Pracy, Jess Phillips oskarżyła kandydata na europarlamentarzystę Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) o znieważenie jej na Twitterze. Carl Benjamin napisał w 2016 roku o Phillips, że "nawet by jej nie zgwałcił".

Benjamin, który w nadchodzących wyborach do PE będzie walczył o mandat europarlamentarzysty odmówił przeproszenia Phillips za słowa z 2016 roku. Jego zdaniem "każdy temat może być tematem żartu". Teraz sprawą jego wpisu zajmie się policja.

Phillips domaga się, by osoby, które "promują gwałt i przemoc seksualną" miały dożywotni zakaz starania się o stanowiska w wyborach powszechnych.

Policja z West Midlands poinformowała, że otrzymała od posłanki doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Benjamina. Policja sprawdza teraz, czy wpis Benjamina był niezgodny z prawem.

Phillips podkreśla, że wpis nie wywołał u niej obaw o fizyczne bezpieczeństwo, ale spowodował szkody na psychice, po tym jak otrzymała tysiące obraźliwych komentarzy na Twitterze będących następstwem wpisu Benjamina. - Czasem wolałabym, aby ktoś uderzył mnie w twarz, niż abym była stale poniżana jako kobieta w oczach opinii publicznej - stwierdziła w rozmowie z BBC. Dodała, że nie rozumie jak osoba taka jak Benjamin może ubiegać się o mandat europosła.

- Nie mogę uwierzyć, że nasz system jest obecnie tak słaby, iż jest to możliwe - stwierdziła.

W umieszczonym niedawno nagraniu wideo na Twitterze (nagranie zostało już usunięte) Benjamin mówił, że "ostatnio wiele się dyskutuje o tym, czy zgwałciłbym, czy nie zgwałciłbym Phillips. Sądzę, że przy odpowiednio dużej presji mógłby ulec, ale - bądźmy szczerzy - nikt nie jest w stanie wypić tyle piwa".

W rozmowie z Buzzfeed News Benjamin tłumaczył, że jego wypowiedzi mają charakter żartów.

Phillips twierdzi, że po tym jak obejrzała to nagranie, rozpłakała się.

Członkowie filii UKIP w Swindon chcą usunięcia Benjamina z list wyborczych. Ale lider UKIP, Gerard Batten broni go nazywając go "klasycznym liberałem", a jego słowa - jak mówi - mają "naturę satyryczną".

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA