fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Niemiecki minister: W sprawie brexitu jesteśmy gotowi na każdą możliwość

AFP
Minister gospodarki Niemiec, Peter Altmaier powiedział, że jest optymistą co do tego, że twardego brexitu uda się uniknąć, ale podkreślił, że niemiecki rząd będzie gotowy na każdy możliwy rozwój sytuacji.

- Osobiście jestem optymistą co do tego, że uda się uniknąć twardego brexitu, ale niemiecki rząd jest oczywiście przygotowany na kazdy możliwy scenariusz - powiedział Altmaier w rozmowie ze stacją radiową Rundfunk Berlin-Brandenburg.

Altmaier miał powiedzieć również, że nie spodziewa się recesji w Niemczech nawet w przypadku twardego brexitu, o ile Niemcy "zachowają się mądrze".

- Oczywiście musimy stworzyć zachęty podatkowe, ponieważ podatek od korporacji rósł w ostatnich latach (w Niemczech), podczas gdy tego typu podatki spadały w innych europejskich krajach - dodał.

21 stycznia Theresa May ma przedstawić parlamentowi plan B ws. brexitu, po tym jak 15 stycznia Izba Gmin 432 głosami "przeciw" przy 202 głosach "za" odrzuciła wynegocjowaną przez May umowę ws. brexitu.

Wielka Brytania powinna opuścić UE 29 marca - w przypadku braku umowy doszłoby do tzw. twardego brexitu, czyli zerwania niemal wszystkich relacji łączących dotąd Wielką Brytanię z UE. Zdaniem ekonomistów w takiej sytuacji doszłoby do recesji na Wyspach.

Wielka Brytania to obecnie piąta gospodarka świata.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA