fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Nowa trasa uchodźców wiedzie przez Polskę

Twitter
Wśród syryjskich uchodźców przebywających na greckiej wyspie Kos pojawiła się mapa zawierająca szlak podróży do Niemiec. Trasa przewiduje podróż przez Ukrainę i Polskę.

O nowej trasie uchodźców informuje reporter niemieckiego tygodnika Die Zeit. W związku z uszczelnieniem granicy węgiersko-serbskiej, uchodźcy szukają nowej trasy, by dostać się do Niemiec.

Trasa umieszczona na mapie przewiduje podróż przez Bułgarię, Rumunię, zachodnią Ukrainę i Polskę. Dziennikarz Malte Henk zamieścił na Twitterze zdjęcie mapy, podpisują je: "Czy Polska będzie nowymi Węgrami?". Mężczyzna dodał, że dostał mapę od uchodźców przebywających na wyspie Kos i nie może ręczyć, że jest ona autentyczna.

Obecnie większość uchodźców z Bliskiego Wschodu kieruje się do Europy przez Grecję, Macedonię, Serbię i dalej na północ już przez kraje unijne.

Grecja walczy z coraz większą falą uchodźców przybywających na jej terytorium. Nową taktyką przemytników jest przedziurawianie pontonów, by straż przybrzeżna była zmuszona przeprowadzić akcję ratowniczą.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA