fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Niemcy: "Można ich zagazować". AfD wyrzuca byłego rzecznika

Christian Lüth
AFP
Skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec (AfD) wyrzuciła swojego byłego rzecznika prasowego Christiana Lütha. Polityk na nagraniu miał powiedzieć, że przyjęcie większej liczby migrantów byłoby "lepsze" dla AfD. - Zawsze możemy zastrzelić lub zagazować ich później - miał dodać.

Internetowa wersja niemieckiej gazety "Zeit" poinformowała, że Lüth mówił o "strzelaniu" i "zagazowaniu" migrantów w lutym zeszłego roku podczas spotkania z kobietą w jednym z barów w Berlinie.

- Komentarze przypisywane Christianowi Lüthowi są całkowicie niedopuszczalne i niezgodne z celami i polityką AfD - powiedział współprzewodniczący grupy parlamentarnej AfD, Alexander Gauland.

Sugestie, że "nawet poparł" uwagi Lütha były "całkowicie absurdalne i fikcyjne" - przekazał. 

Zarejestrowane spotkanie

Do spotkania Lütha ze znaną na YouTube Lisą Licentią doszło 23 lutego w berlińskim Newton Bar. Polityk AfD powiedział, że jego partia użyła prowokacyjnej taktyki. 

- Im gorzej jest w Niemczech, tym lepiej dla AfD - miał przekonywać. Jego zdaniem w przeciwnym razie na jego ugrupowanie głosowałoby tylko 3 proc. obywateli.

- Możemy potem zastrzelić ich wszystkich. Wcale nie o to chodzi. Albo zagazować, co tylko chcesz. Dla mnie to samo - kontynuował.

AfD jest obecnie największą partią opozycyjną w niemieckim parlamencie, Bundestagu.

Była liderka AfD Frauke Petry powiedziała DW, że władze partii wiedziały od 2016 roku, że Christian Lüth "wykonał  hitlerowskie pozdrowienie, co potwierdziło kilku świadków".

Źródło: DW
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA