fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Duńska polityk: Mocne słowa, jak na kogoś kogo Dania gości

stock.adobe.com
Mette Frederiksen, liderka opozycyjnej Socjaldemokracji Danii została skrytykowana za odpowiedź na komentarz jednej z internautek, której Frederiksen wypomniała fakt, iż nie jest rodowitą Dunką.

Na profilu facebookowym Frederiksen krytyczny pod jej adresem wpis umieściła kobieta, która jest Dunką somalijskiego pochodzenia.

"Socjaldemokraci stracili mój głos z powodu Frederiksen" - napisała kobieta. "Nigdy nie postawię krzyżyka obok partii, której polityka sprawia, że nie miałabym szans ubiegać się o azyl" - dodał.

Kobieta wyraziła też obawę, że polityka imigracyjna proponowana przez Frederiksen doprowadzi do odejścia od tolerancji jakiej hołdują Duńczycy.

"To mocne słowa od młodej kobiety, której Dania udzieliła gościny" - odpowiedziała Frederiksen. Dodała, że "oczywiście istnieje limit liczby osób, które Dania może przyjąć".

Słowa Frederiksen spotkały się z krytyką politycznych rywali tej partii. Pernille Skipper, rzeczniczka Czerwono-Zielonych (Enhedslisten) oskarżyła Frederiksen o to, że sugeruje ona, iż nieetniczni Duńczycy nie mogą brać udziału w debacie publicznej.

- Co się dzieje z Mette Frederiksen? Jeśli ktoś przyjechał do Danii jako uchodźca, nie ma takiego prawa jak pozostali Duńczycy do krytykowania Socjaldemokratów w kwestii ich polityki imigracyjnej? - pytała z kolei Johanne Schmidt-Nielsen, inna polityk Czerwono-Zielonych.

Hanna Mohamed Hassan, kobieta, której liderka socjaldemokratów odpowiedziała na komentarz, wyraziła oburzenie, że "potencjalny premier może użyć kwestii etnicznych w debacie na temat problemów społecznych". - Ponad wszystko jestem tylko zaniepokojonym obywatelem - dodała.

Frederiksen zapewniła jednak, że nie odmawia nikomu prawa do udziału w debacie publicznej. - Mam nadzieję, że wszyscy będziemy mogli debatować na równych warunkach - podkreśliła.

Źródło: thelocal.dk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA