fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Adrian Zandberg: Szczucie na ofiary wojen musi się skończyć

Adrian Zandberg
Fotorzepa, Grzegorz Rutkowski
- Rządzącym nie wolno posługiwać się takimi obrzydliwymi moralnie narzędziami do tego, żeby podbijać sobie sondaże - mówił w TVN24 jeden z liderów partii Razem, Adrian Zandberg, krytykując stanowisko polskiego rządu ws. przyjęcia uchodźców.

Zandberg ocenił, że działania rządu to "śmierdzące często rasizmem szczucie na słabszych, na ofiary wojen, na ludzi, którzy uciekają przed śmiercią". - To po prostu musi się skończyć - dodał.

Polityk partii Razem wyraził nadzieję, że apele hierarchów polskiego Kościoła ws. uchodźców sprawią, że "część polityków, która wpadła w szał w sprawie przyjmowania uchodźców otrzeźwieje".

Tym, którzy sprzeciwiają się przyjmowaniu uchodźców przez Polskę zarzucił brak przyzwoitości.

Zandberg ostrzegał też, że retoryka wymierzona w uchodźców pociąga za sobą wzrost tzw. przestępstw z nienawiści.

Lider partii Razem ostrzegł też, że niechętne przyjmowaniu uchodźców z obozów w Grecji i Włoszech stanowisko może obrócić się przeciwko Polsce, kiedy "za naszą wschodnią granicą rozgorzeje konflikt", a Polska nie będzie w stanie poradzić sobie z napływem uchodźców wojennych.

- Solidarność jeśli chodzi o politykę azylową, jeżeli chodzi o rozwiązywanie kryzysów uchodźczych jest w interesie naszego kraju - stwierdził.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA