fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Branża za 5 bilionów dolarów bardziej odporna na kryzys?

Bloomberg
Amerykańscy ubezpieczyciele boleśnie odczuli finansowe załamanie z 2008 roku. Czy obecnie, prawie dziesięć lat później, branża ta jest bardziej odporna na ewentualną powtórkę globalnego krachu?

BlackRock, największa na świecie firma zarządzająca pieniędzmi, wziął pod lupę ponad 500 ubezpieczycieli i – jak pisze Bloomberg - doszedł do wniosku, że w podobnych okolicznościach, jakie zaistniały w 2008 roku, ich inwestycje zabezpieczające zobowiązania wobec posiadaczy polis średnio straciłyby na wartości 11 proc., a więc znacząco więcej niż miało to miejsce podczas kryzysu.

Po kryzysie firmy ubezpieczeniowe musiały się wzmocnić, ale w epoce niskich stóp procentowych oznaczało to konieczność wyjścia poza tradycyjny matecznik, jakim były obligacje o wysokiej jakości.

Obecnie w portfelach mają dużo akcji, papierów dłużnych o wysokiej rentowności, a także aktywów alternatywnych, do których należą trudno zbywalne udziały w firmach private-equity, funduszach hedgingowych czy nieruchomościach.

- Każdego roku ryzyko w tych portfelach rośnie – wskazuje Zach Buchwald, odpowiedzialny w BlackRock za północnoamerykańskie  instytucje finansowe.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA