fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Zmiany w zarządzie LOTu

Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz
Nowa rada nadzorcza na swoim pierwszym posiedzeniu 21 grudnia zdecydowała o zmianach w zarządzie PLL LOT. Posiedzenie trwało ponad 5 godzin, a do omówienia wyznaczono 15 punktów. Ostatni, to zmiany personalne.

Podczas posiedzenia  zarząd m.in. złożył sprawozdanie z  działalności przewoźnika, w tym  ekspansji planowanej w najbliższych miesiącach, oraz sytuacji finansowej Lotu.

W krótkim komunikacie  po posiedzeniu   biuro prasowe poinformowało, że   stanowisko straciło dwoje  kluczowych członków zarządu - Ewa Kołowiecka oraz Maciej Dziudzik.

Kołowiecka odpowiedzialna była  za   operacje lotnicze i naziemne, bezpieczeństwo operacji lotniczych, w tym za szkolenia, zdatność techniczną floty oraz systemy jakości i ochrony przewozów.  Maciej Dziudzik   odpowiadał za finansowanie floty i zarządzanie aktywami, kontroling, planowanie finansowe, budżet i raportowanie, księgowość, podatki i rozliczenia przewozów pasażerskich. Zarządzał również cargo.

Obydwoje zostali powołani do zarządu 21 grudnia 2013 roku. Ewa Kołowiecka zastąpiła w styczniu 2014 roku Tomasza Balcerzaka, który odszedł z firmy.  Wcześniej była dyrektorem Biura Zarządzania ciągłą zdatnością.

Maciej Dziudzik  wówczas natychmiast objął swoje stanowisko, a w Locie pracuje od 2001 roku.

P.o prezesa Lotu pozostał Marcin Celejewski, mimo wcześniejszych pogłosek, że  ma być odwołany z tego stanowiska, ale pozostać członkiem zarządu ds. handlowych.  Na swoim stanowisku pozostała również Monika Kiełtyka-Michna, członek zarządu ds. korporacyjnych.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się „Rzeczpospolita", konkurs na nowych członków zarządu zostanie ogłoszony na najbliższym posiedzeniu rady, które zaplanowane jest na najbliższy poniedziałek, 28 grudnia.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA