fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Poczta Polska z nowym zarządem, ale bez prezesa

123rf.com
W minioną sobotą Rada Nadzorcza Poczty Polskiej (PP) powołała nowy zarząd spółki.

Obsadzono stanowisko wiceprezesa i dwóch członków zarządu, wciąż nie wybrano jednak prezesa PP.Jego obowiązki do niedawna pełnił delegowany z RN Marek Chibowski. W przyszłym miesiącu do składu dokooptowany zostanie również członek zarządu wskazany przez pracowników. Największy związek zawodowy w spółce – NSZZ „Solidarność" – popiera na to stanowisko Gustawa Czarnowskiego, który w Poczcie pracuje od 1995 r. a przez pierwsze dziewięć lat pracował jako listonosz.

Zgodnie z uchwałą RN wiceprezesem Poczty Polskiej został Wiesław Włodek z zarządu katowickiego PiS-u. Z Pocztą związany jest od 2003 r. W tym czasie pełnił funkcje kierownika okręgowego działu organizacyjnego oraz regionalnego działu koordynacji sprzedaży, a także zastępcy dyrektora ds. sieci i operacji. Był również doradcą zarządu, a ostatnio pracował na stanowisku dyrektora zarządzającego sprzedażą w Segmencie Klienta Detalicznego w Pionie Sprzedaży. Pełnił także funkcje dyrektorskie m.in. w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty, Urzędzie Regulacji Telekomunikacji oraz w Państwowej Inspekcji Telekomunikacyjnej i Pocztowej.

W nowym zarządzie znaleźli się ponadto Grzegorz Kurdziel i Paweł Skoworotko. Ten pierwszy w PP pracuje od 20 lat, a karierę rozpoczynał jako listonosz. Awansując, pracował kolejno w różnych komórkach organizacyjnych odpowiedzialnych za sprzedaż i marketing. W ostatnim czasie pełnił funkcję dyrektora zarządzającego sprzedażą w Segmencie Klienta Kluczowego w Pionie Sprzedaży.

Paweł Skoworotko wcześniej pracował m.in. w firmach działających w branży logistycznej i przemysłowej. Był m.in. dyrektorem ds. operacyjnych w Amazonie, dyrektorem produkcji w Philips Polska, a także dyrektorem operacyjnym w Flextronics Poland, prezesem spółek Expom i FLSmidth MAAG Gear oraz dyrektorem produkcji w PIT-Radwar (dawniej Bumar Elektronika).

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA