fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Kayak udostępni wyszukiwanie lotu z uwzględnieniem modelu samolotu. Chodzi o boeinga 737 Max

archiwum
Popularna wyszukiwarka podróży już wkrótce udostępni użytkownikom możliwość wybierania lotu z uwzględnieniem modelu samolotu.

Kayak jest jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek podróży. Większość użytkowników kojarzy ją przede wszystkim z agregacji ofert przelotów lotniczych i możliwości śledzenia zmian cen biletów. W najbliższym czasie, jeszcze w tym tygodniu, w serwisie ma pojawić się funkcja filtrowania przelotów według modelu samolotu.

- Niedawno dostaliśmy informacje od użytkowników z sugestiami, by filtry Kayaka stały się bardziej szczegółowe i pozwalały wykluczać konkretne modele samolotów z wyników – mówił CNN Giorgos Zacharia, dyrektor techniczny Kayaka.

Pojawienie się dodatkowej możliwości zbiega się w czasie z kolejnymi zakazami dla lotów boeingów 737 Max 8, które związane są z katastrofami z udziałem tych maszyn. W niedzielę w katastrofie 737 Max 8 linii Ethiophian Airlines zginęło 157 osób. Wiele państw zabroniło już boeingom 737 Max w wersjach 8 i 9 wstępu do swoich przestrzeni powietrznych.

Linie lotnicze od dawna informują pasażerów jakim modelem będzie odbywać się przelot. Możliwe też było sortowanie po klasie samolotu (np. turbośmigłowiec, odrzutowiec wąskokadłubowy itp.), jednak nie było dotychczas sortowania po konkretnym modelu. Opcja wyboru konkretnego modelu będzie, na razie, dostępna tylko na Kayak.com. Sortowanie pozwoli na wykluczanie z wyników wyszukiwania modelu, którym pasażer nie chce lecieć.

Serwisy, na których można wyszukiwać przeloty, umieszczają informację o modelu samolotu – np. eskay.pl informuje o tym w szczegółach przelotu. Jednak nie ma filtra, który pozwalałby z góry odrzucać konkretny model.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA