fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

FBI: Daesh zapłacił 9 tys. dol za atak w USA

AFP
FBI zatrzymało Mohameda Elshinawy'ego, mieszkańca Maryland, który miał otrzymać od Daesh 9 tys. dolarów za przeprowadzenie zamachu terrorystycznego w USA - informuje BBC.

30-letni Elshinawy usłyszał już zarzut wspierania zagranicznej organizacji terrorystycznej. Mężczyzna miał ślubować wierność Daeshowi w lutym, za pośrednictwem internetu - twierdzi FBI. 30-latek miał kontaktować się z terrorystami za pomocą telefonów na kartę, wielu adresów e-mail i kont w serwisach społecznościowych. Pieniądze otrzymał za pośrednictwem serwisu PayPal oraz firmy Western Union. To właśnie transfery gotów z Bliskiego Wschodu sprawiły, że Elshinawym zainteresowało się FBI.

Elshinawy utrzymuje, że nie zamierzał się wywiązać ze zobowiązania do ataku, a kontakt z Daesh nawiązał, by wyłudzić od terrorystów pieniądze Mężczyzna zeznał, że Daesh poleciło mu wykorzystać gotówkę "w celach operacyjnych", które on zinterpretował jako przygotowanie i przeprowadzenie ataku terrorystycznego na terytorium USA.

2 grudnia małżeństwo muzułmanów sympatyzujących z Daesh - Syed Rizwan Farook i Tashfeen Malik - przeprowadziło atak terrorystyczny w San Bernardino, w którym zginęło 14 osób.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA