fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Zamachowiec z Londynu krzyczał: Chcę zabić wszystkich muzułmanów

AFP
Darren Osborne, 47-letni ojciec czworga dzieci z Cardiff, który został aresztowany po tym jak prowadzony przez niego van wjechał w grupę muzułmanów wychodzących z londyńskiego meczetu, miał - według świadków - krzyczeć w czasie zamachu "chce zabić wszystkich muzułmanów" i mówić, że robi to "za London Bridge".

Tymczasem krewni Osborne'a, który usłyszy zarzuty przeprowadzenia zamachu terrorystycznego, zabójstwa i usiłowania zabójstwa podkreślają, że nigdy nie był on rasistą. - Jesteśmy w szoku, to nie do uwierzenia - mówi siostrzenica oskarżonego o terroryzm, 26-letnia Ellis Osborne.

- On nie był rasistą, nigdy nie prezentował rasistowskich poglądów - zapewniła Ellis. - To szaleństwo - dodała. Z kolei matka Osborne'a, w rozmowie z ITV News, powiedziała, że jej syn był "skomplikowanym człowiekiem".

"The Telegraph" pisze, że Osborne zradykalizował się po ostatnich zamachach terrorystycznych, do których doszło w okolicach London Brigde i w Manchesterze.

Przed zamachem, którego dokonał, miał m.in. obrażać 12-letniego syna sąsiadów, będących imigrantami z Azji, a noc przed zamachem miał zostać wyrzucony z pubu za lżenie muzułmanów.

Samochód, którego użył w czasie ataku, miał być wynajęty z jednej z firm zajmujących się wypożyczaniem aut w Cardiff.

Jeden z sąsiadów mężczyzny, Khadijeh Sherizi w rozmowie z brytyjskimi mediami powiedział, że Osborne "był normalnym człowiekiem, głową rodziny". - Wydawał się grzeczny i miły. Nie mogę w to uwierzyć - dodał.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA