fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Zamachowiec z Berlina to Pakistańczyk. Rok temu przyjechał do Bawarii

AFP
Kierowca, który skierował ciężarówkę w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie, jest notowanym wcześniej przez policję Pakistańczykiem. Mężczyzna miał przekroczyć niemiecką granicę 31 grudnia 2015 roku w Bawarii.

Jak podało niemieckie radio RBB, mężczyzna dostał się do Niemiec przez miasto Pasawa w południowo-wschodniej części kraju.

Według RBB domniemany zamachowiec znany był wcześniej policji z powodu drobnych przestępstw. Zmieniał też swoją tożsamość, co nastręcza funkcjonariuszom problemów z jego identyfikacją.

Policja nie potwierdza na razie tych informacji. W południe odbędzie się konferencja prasowa, na której mają być podane szczegóły wydarzeń.

Agencja dpa podawała wcześniej, że kierowca mógł być uchodźcą z Pakistanu lub Afganistanu. Mieszkał w jednym z ośrodków dla uchodźców na terenie Berlina.

Niemieccy śledczy zakładają, że kierowca działał celowo i określają zajście mianem zamachu terrorystycznego. Kierowca zbiegł z miejsca tragedii, został jednak schwytany. Przez całą noc był przesłuchiwany.

W domniemanym zamachu 12 osób poniosło śmierć, a co najmniej 48 zostało rannych, w tym część ciężko.

Czytaj także: Ciężarówka wjechała w tłum w Berlinie.

Źródło: PAP/ rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA