fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

USA: Małżeństwo jednopłciowe w bajce? Telewizja nie pokaże

WGBH/PBS
Publiczna Telewizja Alabamy (APT) odmówiła emisji kreskówki, która pokazuje bohaterów zawierających małżeństwo jednopłciowe.

W pierwszym odcinku 22 sezonu serialu Artur jeden z bohaterów, pan Ratburn, wstępuje w związek małżeński ze swoim partnerem, Patrickiem.

APT nie wyemitowało tego odcinka pokazując zamiast niego jeden ze starszych odcinków. Stacja zapowiedziała, że nie planuje emisji premierowego odcinka 22 sezonu.

Dyrektor programowy stacji, Mike McKenzie wyjaśnił, że emisja tego odcinka "pozbawiłaby rodziców zaufania do stacji".

"Rodzice ufają, że ich dzieci mogą oglądać APT bez ich nadzoru" - podkreślił McKenzie dodając, że może się zdarzyć, iż najmłodsze dzieci będą oglądać kreskówki emitowane w APT bez wiedzy rodziców.

"Arthur" to kanadyjsko-amerykańska produkcja, która zadebiutowała w 1996 roku. Opowiada o ośmioletnim mrówniku Arthurze Readzie i jego przyjaciołach, którzy mieszkają w Elwood City.

APT już wcześniej, w 2005 roku, nie zgodziła się na emisję odcinka serialu, w którym Buster, królik, jeden z bohaterów kreskówki, odwiedzał dziewczynkę, którą wychowywały dwie matki.

Sondaż Gallupa z 2018 roku wykazał, że 46 proc. mieszkańców Alabamy uważa się za konserwatystów. Tylko Missisipi jest bardziej konserwatywnym stanem - wynikało z tego badania.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA