fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Toshiba sprzedaje, Apple – kupuje

123rf.com
Koncern Hisense przejmie produkcję telewizorów od Toshiby. Chińczycy kupili 95 proc. udziałów w spółce Toshiba Visual Solutions (TVS) za 113 mln dol. Akwizycja ma być sfinalizowana w lutym.

TVS to faktycznie, licząca 700 pracowników, dywizja japońskiego koncernu, specjalizująca się w produkcji telewizorów. Ten segment działalności Toshiby ostatnio dołuje. W 2016 r. strata operacyjna netto sięgnęła 54 mln dol. Hisense liczy, że postawi TVS na nogi.

Toshiba wyprzedaje swoje skarby – wcześniej Japończycy pozbyli się dywizji chipów. Konsorcjum, kierowane przez fundusz Bain Capital, przejęło ją za 18 mld dol. Z grupy Toshiba zniknęła również dywizja odpowiedzialna za AGD. Ten biznes z kolei kupiła chińska Midea Gruoup.

O ile Toshiba znajduje się na wyprzedaży, to Apple kontynuuje inwestycje w technologiczne startupy. Teraz na celowniku znalazła się spółka z Kalifornii. Producent iPhone'ów kupił firmę InVisage, która rozwija technologię QuantumFilm. W dużym skrócie polega ona na ulepszaniu jakości zdjęć i filmów robionych przy pomocy smartfonów. W tym celu wykorzystuje kropki kwantowe (umożliwiają one uzyskanie matryc o dużej czułości i szerokim zakresie dynamicznym).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA