fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

iPhone 8 ma mieć plastikowe, zakrzywione ekrany od Samsunga

Pixabay
Rynek obiegły pogłoski o tym, że najnowszy model iPhone’a będzie miał plastikowy ekran OLED z zakrzywionymi krawędziami.

iPhone 8 ma wejść do sprzedaży w 2017 r. i jego twórcy zapowiadają, że model ten będzie specjalny – ma on bowiem uczcić dziesięciolecie istnienia tych popularnych smartfonów, które zyskały wiernych fanów na całym świecie. To właśnie w 2007 r. Steve Jobs zaprezentował pierwszego iPhone’a, który wkrótce potem stał się wielkim hitem. Klienci spekulują, że premiera nowego modelu odbędzie się dopiero we wrześniu, by tradycji stało się zadość.

Firma wstrzymuje się jeszcze z podaniem konkretnych informacji na temat nowego urządzenia, na rynku pojawiły się już jednak różne pogłoski. Południowokoreański dziennik Korea Herald na przykład doniósł ostatnio, że iPhone 8 będzie miał plastikowy ekran OLED z wygiętymi krawędziami (tak samo, jak Samsung Galaxy S7 Edge). I to właśnie Samsung ma dostarczyć firmie te nowoczesne wyświetlacze ze swoich własnych fabryk.

Dotychczas ekrany we wszystkich smartfonach Apple’a były szklane. Jak głosi jedna z popularnych opowieści dotyczących historii powstania iPhone’a, prototyp tego urządzenia został zrobiony z plastiku, jednak Steve Jobs zauważył, że ekran szybko rysował się w kontakcie z innymi przedmiotami, które nosił w kieszeni, stąd przestawił się na szkło. Jeśli ostatnie pogłoski o najnowszym modelu są prawdziwe, będzie to zatem oznaczało powrót do początków iPhone’a i odejście od decyzji słynnego wizjonera i współzałożyciela firmy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA