fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Midven inwestuje w gry

Mizaco, spółka z notowanej na NewConnect grupy Midven, inwestuje w niezależne studio developerskie PrimeBit Games (PBG).

A to nie koniec. Mizaco zakłada w przyszłości kolejne akwizycje niezależnych producentów gier. Rozpoczyna też prace nad własną grą z popularnego segmentu strategii karcianych.

Założycielem i prezesem PBG jest Michał Ręczkowicz. Mimo stosunkowo krótkiej obecności na rynku, firma ma status międzynarodowy i ponad 100 zrealizowanych projektów, w tym 9 produkcji na rynku gier. Firma zatrudnia blisko 30 osób w ramach profesjonalnych zespołów programistów i grafików. PGB ma też na koncie jedną wersję gry, która została przygotowana dla rynku w z Chinach (z segmentu hazardowego).

- Konsekwentnie realizujemy obietnice złożone inwestorom, dotyczące budowy kompetencji w naszej grupie kapitałowej na rynku gier - mówi Andrzej Zając, prezes Midven. – Dzięki transakcji, w wyniku której Mizaco nabyło udziały w studiu PGB, nasza spółka zależna zadebiutuje na rynku jako niezależny wydawca gier i dzięki wykorzystaniu synergii przyspieszy prace nad własnymi tytułami. Jako grupa kapitałowa jesteśmy otwarci na dalsze inwestycje w ciekawe i rozwojowe zespoły deweloperskie na tym rynku - podkreśla prezes Zając.

W przyszłości nie wyklucza on debiutu Mizaco na rynku NewConnect. - Mizaco ma ambicje zaistnieć na rynku jako niezależny producent i wydawca gier. Kilka tytułów wyprodukowanych przez PBG ma na tyle duży potencjał, że chcemy spróbować wspólnie popracować nad promocją tych tytułów i zmaksymalizować przychody z tego tytułu. Dzięki współpracy z PBG będzie też możliwe przyspieszenie prac nad pierwszym tytułem, nad którym pracuje Mizaco: strategiczną grą karcianą na urządzenia mobilne - podsumowuje Andrzej Zając.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA