fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Putin nie spotka się z Erdoganem w Paryżu

Prezydent Rosji Władimir Putin
AFP
Rzecznik rosyjskiego prezydenta powiedział, że do takiego spotkania na szczycie klimatycznym nie dojdzie.

- Takiego spotkania nie będzie. Na razie plan nie przewiduje jakichkolwiek kontaktów – oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow cytowany przez rosyjską agencję Ria Nowosti. W ten sposób Pieskow skomentował możliwość spotkania rosyjskiego prezydenta z przywódcą Turcji podczas szczytu klimatycznego w Paryżu.

Wcześniej prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan proponował Władimirowi Putinowi spotkanie w Paryżu by porozmawiać o przyszłości rosyjsko-tureckich stosunków po tym, jak tureckie lotnictwo zestrzeliło rosyjski bombowiec Su-24. Z kolei Kreml wciąż oczekuje przeprosin i wprowadza sankcje wobec Turcji. W niedzielę rosyjski prezydent podpisał rozporządzenie dotyczące wprowadzenia embarga na niektóre tureckie produkty, zawieszenia ruchu bezwizowego między Rosją a Turcją, ograniczenia działalności tureckich firm na rosyjskim rynku oraz zakazu zatrudniania Turków w Rosji.

Wcześniej turecka strona informowała, że prezydent Erdogan bezskutecznie próbował skontaktować się z Putinem tuż po incydencie z rosyjskim samolotem. Tymczasem rzecznik Kremla stwierdził, że „Erdogan zadzwonił dopiero po 8 godzinach i że turecka strona nie jest gotowa do przeprosin".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA