fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Rosja podarowała Francuzom szczeniaka

twitter.com
Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych postanowiło przekazać Francji szczeniaka, który ma zastąpić policyjną suczkę Diesel, zabitą w czasie akcji w Saint-Denis, wymierzonej przeciw domniemanym sprawcom zamachów terrorystycznych w Paryżu.

Diesel, 7-letnia suczka rasy Malinois, wchodziła w skład jednostki antyterrorystycznej, uczestniczącej w operacji przeprowadzonej 18 listopada w Saint-Denis. W czasie akcji udało się zatrzymać pięć osób podejrzewanych o udział w zamachach terrorystycznych z 13 listopada, a dwoje podejrzanych zginęło.

Diesel zginęła w trakcie wymiany ognia między policją a podejrzanymi. Francuscy internauci, by oddać cześć bohaterskiemu psu, zaczęli używać na Twitterze hashtagu "#JeSuisChien" (dosł. "Jestem psem"), nawiązującego do hashtagu "#JeSuisCharlie", który pojawił się w sieci po styczniowym zamachu na redakcję "Charlie Hebdo".

Rosyjskie MSZ postanowiło przekazać Francuzom Dobrynię, szczeniaka owczarka niemieckiego - poinformowała przedstawicielka rosyjskiego MSZ Elena Aleksiejewa. "To gest solidarności z Francuzami i ich policją walczącą przeciwko terrorystom" - podkreśliła Aleksiejewa. Szczeniak z Rosji miałby w przyszłości, podobnie jak Diesel, wejść w skład policyjnej jednostki.

Źródło: Sputniknews.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA