fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Szara wiewiórka terroryzuje miasteczko

123RF/Corrado Mallia
Władze kalifornijskiego miasteczka Novato ostrzegły mieszkańców przed wyjątkowo agresywną wiewiórką, która pokaleczyła już 8 osób.

Ataki zwierzęcia zaczęły się przed trzema tygodniami.

Władze zaleciły, by mieszkańcy poruszali się możliwie daleko od drzew, a ze swoich ogrodów usunęli wszelkie karmniki.

Agresywna wiewiórka ma bowiem zwyczaj ścigać tych, którzy wejdą jej w drogę, skacze też na głowy przechodzących pod drzewami ludzi. Zadane przez nią rany bywają dotkliwe, kilku osobom trzeba było udzielić profesjonalnej pomocy.

Ofiarami zwierzęcia padają głównie ludzie pracujący w swoich ogrodach, ale wiewiórka podejmuje znacznie odważniejsze akcje - na przykład weszła przez otwarte okno do szkoły i pogryzła ucznia. Nauczyciela, który pospieszył mu z pomocą również pokaleczyła.

Jedną z jej ostatnich ofiar jest 78-letni mężczyzna, którego wiewiórka "napadła" w otwartym garażu. Zadała mu bolesne rany, gryząc go  po rękach i nogach, a nawet po twarzy. Mężczyźnie trzeba było udzielić pomocy w szpitalu.

Ranni otrzymują zapobiegawczo zastrzyki przeciwko tężcowi i wściekliźnie, choć prawdopodobieństwo, że zwierzę jest nosicielem wirusa wścieklizny jest niewielkie.

Ponieważ wszystkie ataki zdarzyły się na ograniczonym, niedużym terenie, przypuszczalnie to jedno zwierzę jest ich sprawcą. Nie boi się ludzi, najprawdopodobniej była przez nich dokarmiana, a atakuje wtedy, gdy nie dostaje pożywienia. Służby sanitarne w Novato szykują się do polowania na agresywną wiewiórkę.

 

Źródło: The Telegraph
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA