fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o aborcję

Czy PiS poprze projekt Andrzeja Dudy ws. aborcji?

Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Komentując wyniki sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" i innych sondaży wskazujących na spadek poparcia dla PiS, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel stwierdził w rozmowie z Polskim Radiem, że "zmęczenie obostrzeniami" i "protesty na ulicach" muszą odbić się na sondażach.

- Obecnie sondaże nie przeważają o wyniku następnych wyborów - zaznaczył jednocześnie Fogiel.

W sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" PiS uzyskał 28 proc. głosów - o 12 punktów procentowych mniej niż w sondażu z maja. 23,1 proc. poparcia uzyskała Koalicja Obywatelska, a 14,9 proc. - Polska 2050 Szymona Hołowni.

Fogiel tłumacząc te wyniki mówił o zmęczeniu obostrzeniami i sytuacją epidemiczną oraz protestach na ulicach polskich miast po wyroku TK ws. aborcji.

Fogiel był też pytany o to czy Zjednoczona Prawica poprze inicjatywę ustawodawczą prezydenta Andrzeja Dudy, który zaproponował zmianę w ustawie dotyczącej aborcji dozwalającą na aborcję w przypadku wykrycia u dziecka wad letalnych (po publikacji wyroku TK aborcje takie - na mocy obecnie obowiązującego prawa - byłyby nielegalne).

Wicerzecznik PiS w odpowiedzi na to pytanie stwierdził, że w PiS w sprawach światopoglądowych "nie obowiązuje dyscyplina partyjna". - Każdy zagłosuje zgodnie ze swoim sumieniem - dodał.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA