fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o Trybunał Konstytucyjny

Ziobro o TK: To był ostatni bastion PO

Fotorzepa, Rafał Guz
To ustawa, która sprawi, że ostatni bastion Platformy Obywatelskiej, który miał blokować dobre zmiany w Polsce, nie spełni tego zadania, o którym marzyli politycy Platformy - mówił w RMF FM minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując przyjęcie przez Sejm znowelizowanej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Ziobro wypomniał PO, że ta chcąc umocnić się w Trybunale Konstytucyjnym "dopuściła się de facto zamachu na konstytucję pod koniec zeszłej kadencji Sejmu" (chodzi o wybranie przez Sejm dwóch sędziów TK w miejsce sędziów, których kadencja kończyła się już po zakończeniu kadencji poprzedniego Sejmu). - Na 15 sędziów ilu miało być z wyboru większości Platformy? 14 - podkreślił Ziobro.

- To oznacza, że Platforma chciała zawłaszczyć Trybunał - ocenił Ziobro dodając, że choć PiS brał udział w wyborze sędziów w poprzedniej kadencji Sejmu, to jednak "nie zgłaszał swoich kandydatów". Ziobro podkreślił też, że w obecnym Trybunale na 15 sędziów tylko pięciu jest wybranych przez Sejm, w którym większość ma PiS. - Polacy to mądrzy ludzie nie dadzą się nabrać na propagandę PO - zapewnił przekonując, że PiS wcale nie zawłaszcza Trybunału.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA