fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Bydgoszcz: 23-letni ojciec z zarzutem pobicia 4-miesięcznej córki

Fotorzepa, Łukasz Solski
Zarzuty uszkodzenia ciała i bezpośredniego narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia usłyszał 23-letni ojciec czteromiesięcznej Oliwki z Bydgoszczy.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Policja chce, by trafił do aresztu na trzy miesiące.

23-latek został zatrzymany w niedzielę, po ustaleniach biegłych dotyczących przyczyn obrażeń u czteromiesięcznej dziewczynki. Rodzice przywieźli ją do Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy w piątek.

Tłumaczyli, że córka przestała jeść i pić. Niemowlę miało poważne obrażenia głowy. Rodzice zapewniali lekarzy, że powstały po uderzeniu dziecka tzw. kubkiem-niekapkiem przez jego dwuletnią siostrę.

Okazało się, że nie jest to prawda, bo biegły wykluczył taką możliwość. Poza tym na niekorzyść ojca przemawiał fakt, że Oliwka trafiła do szpitala dobę po powstaniu obrażeń. Matki w tym czasie nie było w domu.

- Ojciec dziecka został zatrzymany, kiedy otrzymaliśmy opinię biegłego wykluczającą, że obrażenia u dziewczynki mogły powstać w okolicznościach wskazywanych przez rodziców – tłumaczy Monika Chlebicz, rzeczniczka kujawsko-pomorskich policjantów.

Jeszcze w niedzielę wieczorem 23-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała dziecka oraz narażenia go na niebezpieczeństwo. Nieoficjalnie wiadomo, że twierdził, iż dziecko wypadło mu z rąk.

Matka dziecka zapewniała reportera TVN24, że jej mąż nie bił dzieci. - On nigdy nie zrobił krzywdy swojemu dziecku. Czasem jakiegoś klapsa, ale to wszystko - dodała.

Dziś 23-latka dowiedziono go do prokuratury, gdzie składa wyjaśnienia. Nie przyznaje się do winy. Policja chce, by 23-latek trafił do aresztu.

W przeszłości mężczyzna był znany policji z powodu kradzieży czy uszkodzenia mienia. Nie było zgłoszeń o przemocy domowej.

Decyzję o areszcie wobec ojca Oliwki będzie podejmował sąd. Stan dziecka, jak mówią lekarze jest bardzo ciężki. Walczy ono o życie. Ma podbite oko, obrzęk mózgu, posiniaczoną całą twarz i pęknięte obydwie kości ciemieniowe.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA