fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Rosjanie mają flagę heteroseksualistów - to konkurencja dla tęczy homoseksualistów

Kremlowski projekt flagi heteroseksualistów z hashtagiem
moscow.er.ru
Rządząca w Rosji partia „Jedinaja Rossija” opracowała flagę heteroseksualistów, która ma być konkurencją dla tęczy homoseksualistów.

„To nasza odpowiedź (USA) na jednopłciowe małżeństwa. (...) Powinniśmy powstrzymać gej-gorączkę u nas w kraju i popierać tradycyjne wartości" – powiedział gazecie „Izwiestia" moskiewski działacz „Jedinoj Rosiji" Aleksiej Lisowienko.

Flaga po raz pierwszy zostanie zaprezentowana wieczorem 8 lipca na moskiewskim marszu z okazji „Dnia rodziny, miłości i wierności". Nowy sztandar stworzono w trzech wariantach kolorystycznych: niebieskim, białym i czerwonym (kolory rosyjskiej flagi).

Kilka dni po legalizacji małżeństw homoseksualnych w USA, Aleksiej Lisowienko zażądał wprowadzenia zakazu używania w Rosji symboliki ruchów LGBT, a przede wszystkim tęczowej flagi. W swoim wniosku do parlamentu domagał się również blokowania stron internetowych i kont w sieciach społecznych, jeśli „używają one flagi LGBT".

„Najlepszym sztandarem mocnej rodziny byłoby zmniejszenie ilości rozwodów" – powiedział o inicjatywie rządzącej partii kremlowski rzecznik praw dziecka Paweł Astachow.

Rosyjscy internauci natychmiast oskarżyli aktywistów proputinowskiej partii o plagiat, bowiem ich logo jest prawie identyczne z logo francuskiej organizacji „Manife pour tous". Tyle, że francuska rodzina ma dwoje dzieci a rosyjska – troje.

„Partyjny designer postanowił dodać jedno dziecko, bo nasze rodziny są większe od francuskich" – powiedział Lisowienko. Jednocześnie, że „kontaktował się z Francuzami" a ci „poparli ideę zorganizowania marszu" z okazji Dnia rodziny. Nic jednak nie powiedział o tym, czy francuska organizacja wyraziła zgodę na używanie swojej symboliki.

Jednocześnie w rosyjskim internecie pojawiła się parodia „heteroseksualnej flagi" z podpisem „Prawdziwa czeczeńska rodzina". Dodano na niej jedną kobietę do rodziny – aluzja do ciągle powtarzających się żądań czeczeńskich przywódców zalegalizowania wielożeństwa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA