fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Awaryjne lądowanie samolotu z Polakami w Sofii

Fotorzepa, Ryszard Waniek
W Sofii doszło do awaryjnego lądowania samolotu z polskimi turystami – informuje RMF24.pl. Na pokładzie było około 180 osób.

Samolot z Grecji musiał wcześniej lądować z powodu usterki technicznej. Pasażerowie dostali informację, że chodzi o pękniętą szybę w kabinie pilotów.

Dla bezpieczeństwa maszynę sprowadzono na ziemię. Polscy turyści, którzy wracali z wypoczynku, czekają w Sofii na samolot zastępczy, którzy zabierze ich do Warszawy.

Uszkodzony samolot, po wylądowaniu w Warszawie, miał zabrać kolejnych podróżników do Grecji. Mieli wylecieć o godz. 11, ale z powodu awarii maszyny ich lot będzie opóźniony.

Do podobnego zdarzenia doszło pod koniec kwietnia. Airbus A320 węgierskiej linii lotniczej Wizz Air miał wylądować w Lublinie, ale kilkanaście minut po starcie z lotniska w Izraelu musiał zawrócić.

Powodem przerwania lotu także była pęknięta szyba. – Po 15 minutach od startu obsługa w samolocie oznajmiła, że są problemy techniczne. Zaczęliśmy gwałtownie się obniżać – relacjonowała pasażerka "Gazecie Wyborczej". Wtedy maszynie udało się zawrócić i wylądować.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA