fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Brytyjczycy tęsknią za Margaret Thatcher

Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license, fot. Niklaus0007
Ankieta przeprowadzona wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii wykazała, że spośród dotychczasowych premierów to Margaret Thatcher najlepiej poradziłaby sobie w dobie pandemii i brexitu.

Ankietę przeprowadzono wśród 2000 osób.

Ogółem 32 procent z nich wskazało Żelazną Damę jako tę osobę, którą najchętniej widzieliby na czele rządu w trudnym czasie pandemii koronawirusa i brexitowych negocjacji..

Drugie miejsce w ankiecie zajął Tony Blair, wskazany przez 11 procent ankietowanych. Theresę May - zaledwie 1 proc.

Niespodziewanie dla autorów ankiety, firmy badawczej JL Partners, jako najlepszą premier Margaret Thatcher wskazali także respondenci w wieku 18-24 lata, których nie było jeszcze na świecie, gdy rządziła w latach 1979-1990.

Nawet w Szkocji, gdzie za swoich rządów Thatcher nie cieszyła się uznaniem, dziś jako najlepszego premiera wskazało ją 22 proc. pytanych.

Jak tłumaczy James Johnson z JL Partners, Brytyjczycy przeżywają frustrację spowodowaną słabością liderów. Ich zdaniem politycy unikają podejmowania trudnych decyzji, nie bronią tego, co słuszne i raczej podążają za tłumem niż mu przewodzą.

Dla wielu wyborców materiałem na przywódce był przed kilkoma miesiącami Boris Johnson, który obecnie postrzegany jest jako słaby i zagubiony.

- Mimo wszystkich swoich wad politycy tacy jak Margaret Thatcher i Tony Blair mieli określone poglądy i konsekwentnie realizowali swoje cele - tłumaczy Johnson.

Źródło: Daily Mail
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA