fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż: Jak Polacy oceniają decyzję rządu ws. ferii?

Narciarze w górach
Fotorzepa, Piotr Guzik
"Jak Pani/Pan ocenia decyzję rządu, by ferie zimowe odbyły się w jednym terminie dla całej Polski?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił 21 listopada, że ferie zimowe odbędą się w jednym terminie dla całej Polski (4-17 stycznia) i zaapelował, żeby w tym czasie nie planować wyjazdów krajowych ani zagranicznych w związku z trudną sytuacją epidemiczną.

Po deklaracji premiera wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że w czasie ferii zamknięte będą stoki narciarskie, ale ostatecznie okazało się, że stoki będą otwarte w zaostrzonym reżimie sanitarnym.

W Polsce zamknięte są też hotele, które mogą przyjmować jedynie gości przebywających w podróżach służbowych.

Co najmniej do 27 grudnia zamknięte są w Polsce restauracje i kawiarnie.

Pierwotnie ferie miały odbyć się między 18 stycznia a 28 lutego.

Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl zapytaliśmy jak oceniają decyzję premiera ws. ferii.

30 proc. respondentów oceniło ją pozytywnie.

42,5 proc. ankietowanych oceniło ją negatywnie.

27,5 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

- Organizację przerwy zimowej w jednym terminie krytycznie ocenia 45% respondentów w wieku do 24 lat i prawie co druga osoba o dochodach w granicach 2001 – 3000 zł. Decyzji rządu nieprzychylnych jest 57% mieszkańców miast liczących do 20 tys. osób - komentuje wyniki badania Przemysław Wesołowski, prezes zarządu agencji badawczej SW Research.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 24.11-25.11.2020 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA