fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Poszukiwana od dwóch lat kobieta znaleziona na oceanie

Adobe Stock
Kobieta, która zaginęła na dwa lata, została znaleziona żywa unosząc się na powierzchni oceanu. Kolumbijka została odnaleziona przez rybaków u wybrzeży Puerto Columbii, w sobotę 26 września.

46-letnia Angelica Gaitan nie miała kontaktu z rodziną od dwóch lat. Pod koniec września rybacy odnaleźli ją kilka kilometrów od brzegu. Początkowo myśleli, że tajemniczy przedmiot to kłoda, ale dostrzegli, że kobieta podnosi w ich kierunki ręce.

Rybak Rolando Visbal krzyczał w stronę kobiety po hiszpańsku i angielsku, ale 46-latka z powodu wyziębienia nie była w stanie zareagować.

Uratowana została następnie wciągnięta na pokład kutra. Rybacy zabrali ją na brzeg, gdzie dali jej wodę. Zapytana o imię, nie miała sił by odpowiedzieć.

Gaitan po otrzymaniu pomocy lekarskiej opowiedziała, gdzie była przez ostatnie dwa lata i jak znalazła się w oceanie. Wyjaśniła, że w 2018 roku uciekła od agresywnego partnera. Przez sześć miesięcy włóczyła się po ulicach, a następnie szukała pomocy w biurze dla kobiet w mieście Barranquilla.

Zapewniono jej ochronę, aby były partner nie mógł się do niej zbliżyć. W piątek przekazano jej, że mężczyzna nie mieszka już w mieście, dlatego musi opuścić ośrodek.

Wtedy Gaitan postanowiła popełnić samobójstwo. - Byłam sama nad brzegiem morza. Czułam się samotna. Postanowiłam wskoczyć do morza i pozwolić mu mnie zabrać. Musiałam tylko mieć nadzieję, że ten koszmar wkrótce się skończy - relacjonowała w rozmowie z lokalnymi mediami.

Gaitan po uratowaniu nie była w stanie odpowiedzieć, jak przebiegły godziny spędzone w oceanie. - Gdybym miała szansę lub pomoc, nie podjęłabym tej decyzji. Teraz jestem bardzo wdzięczna, bo Bóg dał mi nową szansę, by iść naprzód - powiedziała.

Kobieta jest obecnie leczona w szpitalu. Skontaktowała się ze swoją rodziną w Bogocie.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA