fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Katar odwołuje konferencję z udziałem zespołu pro-LGBT

Schorle/CC 4.0
Uniwersytet Northwestern odwołał debatę z udziałem popularnego arabskiego zespołu, którego wokalista jest gejem. Decyzję tłumaczono względami bezpieczeństwa. Wydarzenie wywołało oburzenie wśród internautów.

Oddział amerykańskiego uniwersytetu w Dosze zaprosił na spotkanie popularny zespół muzyczny z Libanu Mashrou' Leila. Debata miała dotyczyć rewolucji medialnej na Bliskim Wschodzie

Ostatecznie podjęto decyzję, że debata odbędzie się na kampusie Evanston w stanie Illinois.

- Decyzja o przeniesieniu dyskusji do Evanston została podjęta wspólnie przez Uniwersytet Northwestern i członków Mashrou' Leila - powiedział rzecznik uczelni w Katarze.

Jon Yates wyjaśnił, że powodem tej decyzji była obawa o bezpieczeństwo uczestników spotkania.

Utwory zespołu Mashrou' Leila poruszają wiele tematów tabu. Pisane w języku arabskim piosenki są często krytykowane przez konserwatywnych mieszkańców Bliskiego Wschodu. Mieszkańcy Kataru się oni debacie z udziałem muzyków.

Katar przygotowuje się do organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku. Władze kraju zapewniają, że wszystkie osoby, w tym członkowie społeczności LGBT, będą mile widziane. W kraju, podobnie jak z innych państwach regionu, homoseksualizm jest zakazany.

Koncerty zespołu były już odwoływane m.in. w Libanie i Jordanii. Mashrou' Leila został założony w 2008 roku, a członkowie zespoły to byli studenci Uniwersytetu Amerykańskiego w Bejrucie.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA