fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Trzylatek wśród najbardziej inteligentnych ludzi świata

AdobeStock
Do międzynarodowego stowarzyszenia ludzi o wysokim ilorazie inteligencji, Mensy, dołączył trzyletni Haryz Naim z Wielkiej Brytanii.

Rodzice chłopca dość szybko zdali sobie sprawę, że ich syn jest dużo bardziej inteligentny niż jego rówieśnicy, gdyż zanim trafił do przedszkola potrafił już samodzielnie czytać. Gdy miał siedem miesięcy potrafił mówić. 

Gdy Mensa dowiedziała się o umiejętnościach Haryza, zdecydowała się przyjąć go do swojego grona. Matka dziecka opublikowała na Instagramie zdjęcie zaświadczenia, potwierdzające, że chłopiec należy do organizacji.

3-latek lubi mówić o kosmosie oraz liczbach, a także wchodzić w interakcje ze starszymi. Gdy miał dwa lata, jego rodzice założyli mu kanał w serwisie YouTube. Chłopiec na opublikowanych filmach odpowiada na pytania i opowiada wymyślone przez siebie bajki.

Rodzice chłopca podkreślają, że mimo wszystko robi on także to, co jego rówieśnicy. Maluje, śpiewa, zadaje mnóstwo pytań, a także ogląda programy telewizyjne przeznaczone dla dzieci.

Mensa jest największym i najstarszym stowarzyszeniem ludzi o wysokim ilorazie inteligencji. Założona została w 1946 roku przez brytyjskiego naukowca i prawnika Lancelota Ware’a oraz australijskiego prawnika Rolanda Berrilla. Aby zostać jej członkiem, należy przystąpić do testu badającego inteligencję i uzyskać w nim wynik umieszczający osobę zdającą w 2 proc. populacji o najwyższym ilorazie inteligencji. Jest to, oprócz wyrażenia woli wstąpienia do organizacji i opłacenia składki, jedyny warunek.

Źródło: The Star Online
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA