fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wielka Brytania: Co osiem minut dziecko zostaje bezdomnym

stock.adobe.com
W Wielkiej Brytanii co osiem minut dziecko traci dach nad głową - wynika z raportu przygotowanego przez organizację charytatywną "Shelter". O sprawie informuje Sky News.

Z raportu "Pokolenie bezdomnych" wynika, że codziennie w Wielkiej Brytanii dach nad głową traci 183 dzieci.

Co najmniej 135 tysięcy dzieci spędzi święta Bożego Narodzenia w miejscu, które nie jest stałym mieszkaniem ich rodziny - podaje organizacja.

W raporcie czytamy, że w bezdomność popadło na Wyspach jedno na 107 dzieci - liczba ta obejmuje dzieci mieszkające w schroniskach, hostelach i innych tymczasowych miejscach pobytu.

Organizacja charytatywna alarmuje, że standard takich lokali jest bardzo niski, a rodzinom brakuje w nich prywatności i bezpieczeństwa.

- Życie w motelu jest straszne, to gorzej niż żyć w horrorze - mówi cytowany w raporcie 10-letni Will. - Nie ma miejsca na nic, nawet na przeczytanie książki, zawsze kogoś irytuję. Ktoś zwrócił mi uwagę, że biegam po korytarzu - dodaje. - Rzadko się bawię - przyznaje.

Will dodaje, że ze swoim młodszym bratem musi walczyć o jedyne krzesło, ponieważ każdy z nich chce siedzieć przy stole. - Trudno mi odrobić pracę domową, rozprasza mnie brat. Nie mam oddzielnego pokoju do spokojnej pracy - skarży się.

W ciągu ostatnich pięciu lat liczba dzieci na Wyspach, które żyją w tymczasowych miejscach pobytu, zwiększyła się o 51 proc.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA